Respawn.pl

Starxo z NiP-em, Ballista z Heretics. Znamy rywali Polaków w VCT 2021 Masters

Autor: Paweł Wilk
Ballista

Przed kilkoma dniami zakończyły się kwalifikacje do VALORANT Champions Tour 2021 Masters, a to oznacza, że zbliża się faza grupowa. W niej zobaczymy sześciu Polaków, którzy trafili razem do grupy A.

Zdecydowanie trudniejsze zadanie mają przed sobą gracze Ballista Esports, którzy w pierwszym spotkaniu zmierzą się z Teamem Heretics, czyli wiceliderem rankingu europejskich drużyn VALORANTA prowadzonym przez serwis Liquidpedia.com. Ekipa Christiana “lowela” Garcii notuje ostatnio same zwycięstwa, a popis formy kibice i rywale Heretics widzieli podczas First Strike’a, który padł jej łupem. Europejsk miks jest zdecydowanym faworytem ALORANT Champions Tour 2021 Masters. W koszyku A zobaczymy w akcji także Patryka “starxo” Kopczyńskiego i jego nowe Acend. Formacja w swoim pierwszym starciu spotka się na serwerze z Ninjas in Pyjamas, które w drugim etapie Challengers wyeliminowało G2 Esports.

Nie mniej emocji powinny dostarczyć mecze grupy B, gdzie zobaczymy rozpędzone ostatnio Guild Esports, Kirilla “ANGE1” Karasiowa i jego FunPlus Phoenix, DfuseTeam, a także Alliance, które kilka godzin temu ogłosiło rozpoczęcie okresu testowego przez Alexandre “xmsa” Forté. Miejsc premiowanych awansem do play-offów są dwa, a chętnych zdecydowanie więcej.

Pary pierwszej rundy fazy grupowej VALORANT Champions Tour 2021 Masters:

12.03, 17:00 – Ballista Esports vs. Team Heretics
12.03, 21:00 – Acend vs. Ninjas in Pyjamas

13.03, 17:00 – Guild Esports vs. FunPlus Phoenix
13.03, 21:00 – Alliance vs. DfuseTeam