Respawn.pl

Steam planuje wprowadzić nową metodę pobierania dla graczy ze słabszym Internetem?

Autor: Michał Maćkowski
Steam

Żyjemy w czasach, gdzie Internet w codziennym funkcjonowaniu odgrywa naprawdę dużą rolę, lecz wciąż nie każdy ma dostęp do szybkiego łącza. Steam według najnowszych plotek, pracuje nad metodą umożliwiająca pobieranie przez sieć LAN. 

Steam chcę dotrzeć do graczy, którzy mają problem z szybkim Internetem i korzystają jeszcze z fizycznych nośników. Platforma według informacji pracuje od października zeszłego roku nad nowym sposobem pobierania gier w modelu zwanym peer-to-peer.

Steam pracuje nad nowym sposobem pobierania?

W październiku zeszłego roku Pavel Djundik, założyciel SteamDB poinformował za pośrednictwem swojego Twittera, że Steam pracuje nad rozwiązaniem peer-to-peer, dzięki czemu gracze będą mogli pobierać rzeczy z platformy dzięki LAN. Dzięki takiemu rozwiązaniu Steam umożliwi przesyłanie danych między urządzeniami podłączonymi do tej samej sieci lokalnej. Tak o to będziemy mogli między innymi pobrać grę na Steam Deck z komputera PC, na którym dany tytuł już się znajduje.

Valve milczy

Jak to ma zwyczaju Valve, na ten moment nie uzyskaliśmy żadnej informacji o wprowadzeniu wyżej opisanej nowej metody pobierania, która powinna w tym roku zawitać na platformę. W tym przypadku, osoby, które posiadają słabe łącze internetowe, muszą uzbroić się w cierpliwość i poczekać na więcej wieści ze strony Valve.