Respawn.pl

Steel i Dazed wydają oświadczenia

Autor: Sergiusz Lelakowski

Joshua “Steel” Nissan oraz Sam “DaZeD” Marine – byli reprezentanci iBUYPOWER, gracze znani z amerykańskiej sceny CS:GO, ale nie tylko… Obydwaj są zamieszani w sprzedaż spotkania pomiędzy iBUYPOWER a NetcodeGuides. Kilka dni temu Valve wydało wyrok na czterech reprezentantów iBUYPOWER oraz właściciela NetcodeGuides (oprócz nich bana otrzymali Derek “dboorn” Boorn oraz Duc “cud” Pham). Żaden z nich nie może brać udziału w imprezach wspieranych przez Valve, a do samego wyroku dołączyły się też takie ligi jak: FaceIT, CEVO, ESEA oraz RGN. Z czwórki zawodników, jako pierwszy oświadczenie wydał Braxton “swag” Pierce. Na słowa od steel’a oraz DaZeD’a musieliśmy poczekać kilka dni więcej.

Joshua Nissan przeprosił fanów oraz Richarda Lewisa za swoje postępowanie i zdecydowanie stwierdza, że zasłużył na bana. Mimo to, wciąż chce być aktywny wśród społeczności Counter-Strike’a i zapowiedział, że będzie miał teraz więcej czasu na tworzenie filmików, które będą bardzo pomocne dla graczy.

Pełne oświadczenie:W jego ślady poszedł także Sam Marine, który przed chwilą również wydał swoje oświadczenie w tej sprawie. Marine w swoim poście przedstawia kulisy całego zajścia oraz wyraźnie żałuje swojego uczynku. W ramach odszkodowania chce zrobić giveaway skinów, które otrzymał ze sprzedaży meczu.

Pełne oświadczenie: