Respawn.pl

Stewie2K nowym graczem Evil Geniuses

Autor: Krzysztof Sarna

Evil Geniuses najprawdopodobniej rozpoczyna przedstawianie swoich nowych nabytków. Pierwszym z nich jest Jake “Stewie2K” Yip. Na obecną chwilę w składzie pozostają jeszcze dwa wolne miejsca. Jeśliby wierzyć plotkom, ogłoszenie kolejnych graczy jest jedynie kwestią czasu.

Dla Evil Geniuses ubiegły rok nie był dory. Poskutkowało to rozstaniem się w listopadzie z trójką zawodników: Michałem “MICHU” Müllerem, Owenem “oBo” Schlatterem, a także Peterem “stanislawem” Jarguzem.  W składzie pozostał duet w postaci Vincenta “Brehze’ego” Cayonte oraz Tsvetelina “CeRq” Dimitrova. Organizacja już wtedy dała jasno do zrozumienia, że w nowym roku chce powrócić na salony Counter-Strike’a. Być może to jest właśnie ten moment, ponieważ skład, do którego dołączył Stewie2K, ma prezentować się obiecująco.

Yip ma za sobą dokładnie trzyletnią przygodę z Teamem Liquid. Wspólnie z tą organizacją sięgnął po mistrzostwo IEM Sydney i Chicago, DreamHacka Masters Dallas, ESL Pro League Season 9, ESL One: Cologne 2019 oraz BLAST Pro Series: Los Angeles 2019. Ponadto wygrał także drugi sezon Intel Grand Slam. W przeszłości Amerykanin przywdziewał również barwy MIBR i Cloud9. To właśnie z C9 sięgnął po tytuł Majora w 2018 roku podczas ELEAGUE w Bostonie. 

Ubiegły rok w wykonaniu 24-latka to zdecydowany okres stagnacji. Stewie wygrał jedynie cs_summit 8 w regionie północnej Ameryki oraz BLAST Premier: Fall Showdown. Umówmy się, Yipowi oraz jego byłym kolegom z TL nie udało się w 2021 roku zgarnąć niczego ważnego. 12-14. miejsce na PGL Majorze w Sztokholmie dosadnie tłumaczy powagę sytuacji. 

Amerykanin jest pierwszym nabytkiem, jeśli chodzi o graczy. Jednakże pierwszym nabytkiem w składzie był trener światowej klasy z przeszłością w G2 Esports. Damien “maLeK” Marcel, bo o nim mowa na wspomnianym Majorze sięgnął ze swoimi zawodnikami po wicemistrzostwo. Tak więc oczekiwania co do Francuza bezsprzecznie będą spore. 

Warto wspomnieć, że wiadomo już, kto będzie pełnił rolę IGL-a. Tym będzie właśnie Stewie2K.

W kuluarach mówi się już także o tym, kto uzupełni zestawienie “Geniuszy Zła”. Wedle plotek do składu mają dołączyć Timothy “autimatic” Ta oraz William “RUSH” Wierzba. Warto z tego miejsca przypomnieć, że właśnie ta dwójka, a do tego Stewie grali wspólnie pod banderą Cloud9 i wygrali Majora. Czy jednak tak się stanie? Pozostaje nam czekać na oficjalną odpowiedź. Wiemy jednak, że tą usłyszymy w najbliższym czasie, ponieważ EG weźmie udział w BLAST Premier Spring Groups. Start tego turnieju zaplanowano na 28 stycznia i potrwa on do 6 lutego. Ponadto Evil Geniuses wystąpi także w piętnastym i szesnastym sezonie ESL Pro League oraz BLAST Premier Fall Groups.

W tej sytuacji skład Evil Geniuses prezentuje się następująco:
  • Vincent “⁠Brehze⁠” Cayonte
  • Tsvetelin “⁠CeRq⁠” Dimitrov
  • Jake “⁠Stewie2K⁠” Yip
  • Damien “⁠maLeK⁠” Marcel – trener