Świetny początek IEM Cologne 2023 w wykonaniu 9INE – Polacy wygrywają z OG!

Autor: Maks Bartosik
9INE, hades

Za nami pierwszy mecz 9INE podczas IEM Cologne 2023! Polacy mierzyli się w nim z OG i po niezwykle zaciętym starciu to Hades i spółka wyszli z niego zwycięsko.

Spotkanie pomiędzy 9INE i OG rozgrywane było na Overpassie, którego polska formacja rozpoczynała po stronie broniącej. Ten początek nie należał do zbyt udanych, bowiem OG wyszło na czterorundowe prowadzenie. Polacy zdołali odpowiedzieć na to zdobyciem dwóch punktów, ale już po chwili OG ponownie prowadziło czterema rundami. 9INE  nie pozostało dłużne i znowu zbliżyło się na dwie rundy, na co OG odpowiedziało zdobyciem jednego punktu. Mynio i spółka postanowili przerwać tę miłą wymianę i tym razem dołożyli na swoje konto trzy punkty. Ostatnia runda pierwszej połowy wpadła na konto OG i do przerwy Polacy przegrywali 6:9.

Po zmianie stron 9INE wygrało rundę pistoletową, ale nie było w stanie pójść za ciosem i to OG dokładało kolejne punkty, kończąc ostatecznie na zdobyciu pięciu i prowadzeniu 13:7. Dopiero wtedy nastąpiło przebudzenie podopiecznych Nawrota, którzy tak samo jak OG, wygrali pięć rund z rzędu i znowu mieliśmy dwupunktową różnicę. F1ku i spółka chwilę później zdobyli jednak czternasty punkt, ale nie wytrąciło to Polaków z równowagi i po chwili to 9INE pierwszy raz w tym spotkaniu było na prowadzeniu 15:14. Polacy nie wykorzystali jednak szansy na zamknięcie spotkania i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.

Tą lepiej rozpoczęli reprezentanci 9INE, którzy wygrali dwie pierwsze rundy i prowadzili już 17:15. OG zdołało zdobyć ostatni punkt w pierwszej części, ale po zmianie stron Polacy nie dali już im żadnych szans i to 9INE wygrało wynikiem 19:17.

Fnatic – Complexity

W drugim spotkaniu rozgrywanym równolegle Fnatic podejmowało Complexity. Tam również do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, z której ostatecznie zwycięsko wyszła formacja z Europy, która wygrała 19:17.