Respawn.pl

Strona główna » Świętowanie 10-lecia Intel® Extreme Masters odbędzie się podczas 14. sezonu, w stolicy Chin – Pekinie.

Świętowanie 10-lecia Intel® Extreme Masters odbędzie się podczas 14. sezonu, w stolicy Chin – Pekinie.

Autor: Marcin Skrętkowicz

W dniach 7-10 listopada, Intel i ESL – największa na świecie firma esportowa, zorganizują w Pekinie 77. turniej Intel® Extreme Masters (IEM). Będzie to świetna okazja aby świętować 10-lecie turnieju. W zawodach, które uznawane są za najbardziej zasłużony i najdłużej trwający cykl profesjonalnych turniejów esportowych weźmie udział 8 czołowych drużyn CS:GO. Rywalizacja odbędzie się w obiekcie Pekińskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, a zawodnicy rywalizować będą o nagrody z łącznej puli wynoszącej 250 000 dolarów i zwycięstwo dające punkty w rywalizacji o Intel® Grand Slam.

We współpracy z miastem Pekin-Haidian, IEM przenosi esportowe emocje do Azji. W turnieju wystąpi łącznie osiem zespołów – pięć, które otrzymały bezpośrednie zaproszenie oraz trzy, które wywalczyły miejsce w kwalifikacjach online. Uczestnicy powalczą o miejsce w fazie playoff, w systemie podwójnej eliminacji grupowej. Ostatnie cztery drużyny będą rywalizować w pojedynkach eliminacyjnych, w systemie BO3, a mecze rozgrywać się będą na scenie głównej. W niedzielę, 10 listopada, dwie najlepsze drużyny spotkają się w Wielkim Finale rozgrywając pojedynek o najwyższe trofea w systemie BO5. Zwycięska drużyna zdobędzie 250 000 dolarów, prestiżowe trofeum IEM i punkt na konto Intel Grand Slam. Kolejny mistrz Intel Grand Slam wróci do domu ze słynnymi złotymi sztabkami oraz nagrodą wysokości 1 000 000 dolarów!

„Przez lata obecności IEM w Chinach, widzieliśmy, jak chińska społeczność esportowa staje się jedną z najbardziej oddanych na świecie”, powiedział Michal Blicharz, wiceprezes Pro Gaming w ESL. „Jesteśmy zaszczyceni, że możemy ukoronować naszą podróż po Chinach ustanawiając historyczny kamień milowy, i zorganizować rocznicową edycję IEM w stolicy Chin – Pekinie. Jesteśmy podekscytowani, że zamiast targów wypełnimy renomowane obiekty i stadiony na całym świecie i jesteśmy dumni, że możemy zorganizować nasz turniej dla najbardziej oddanych kibiców. To tylko początek wielu innych wspaniałych esportowych wydarzeń w Azji, a zwłaszcza w Chinach”.

Minister ds. promocji Stałego Komitetu Dystryktu Haidian Zhang Jinlin z niecierpliwością oczekuje na powitanie społeczności esportowej w Dystrykcie Haidian: „Gry są ważnym nośnikiem integracji kultury i technologii oraz ważną platformą zwiększania wpływu kultury chińskiej. Haidian to sztandar innowacyjności i rozwoju Chin. Wraz z rosnącą liczbą studentów i młodych przedsiębiorców, silnym rozwoju przemysłu i znakomitym środowiskiem biznesowym, Haidian jest jedną z najlepszych dzielnic dla rozwoju przemysłu esportowego, jak również dla organizacji imprez esportowych. Wierzę, że ta branża osiągnie w Haidian nowy poziom”.

Spośród ośmiu drużyn uczestniczących w IEM Beijing-Haidian, znaleźli się także posiadacze tytułu Intel® Grand Slam – Astralis i Team Liquid, którzy potwierdzili już swoją obecność na turnieju. 77. edycja IEM przyczyni się do osiągnięcia łącznej puli nagród w wysokości ponad 11,5 miliona dolarów i zaoferuje jeszcze więcej atrakcji dla społeczności kibicującej zawodnikom na miejscu. Oprócz turnieju, wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość spotkać się ze swoimi idolami podczas sesji podpisywania autografów. Organizatorzy zapewnią również inne aktywności angażujące fanów – między innymi prezentacje najnowszych osiągnięć w dziedzinie sprzętu gamingowego.

„Intel Extreme Masters nadal jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń esportowych w Chinach, a ponieważ jego popularność na całym świecie nadal rośnie, jest to idealny czas na stworzenie pierwszego samodzielnego wydarzenia IEM. IEM Pekin będzie demonstracją centralnej roli Chin w rozwoju esportu. Z niecierpliwością czekamy na udostępnienie pełnego ekosystemu produktów firmy Intel do gier, w tym wiodących procesorów Intel® Core™ 9. generacji, które wybierane są przez najlepszych, profesjonalnych graczy, zespoły i ligi esportowe”, powiedział John Bonini, Vice President and General Manager, Desktop, Workstations and Gaming w Intelu.

Bilety na IEM Beijing-Haidian będą dostępne pod koniec września za pośrednictwem chińskiej platformy biletowej – Damai i mieszczą się w przedziale cenowym od ¥189.00, za zwykły bilet dzienny, do ¥599.00 za dostęp premium na cały weekend. Aby uzyskać więcej informacji, śledź IEM na Twitterze i Facebooku oraz odwiedź oficjalną stronę internetową IEM Beijing-Haidian.