Respawn.pl

Szanghaj gospodarzem drugiego Majora w CS-ie 2?

Autor: Marcin Kapusta

Drugi turniej rangi Major w Counter-Strike’u 2 ma odbyć się w chińskiej metropolii, Szanghaju. Za organizację odpowiadać ma Perfect World! 

Jak twierdzą portale HLTV i Dust2.com.br, Valve wybrało Szanghaj na lokalizację drugiego Majora w Counter-Strike’u 2, który ma odbyć się w grudniu 2024 roku. Za jego organizację odpowiadać ma chińska firma Perfect World przy współpracy z PGL. Jeżeli plany wypalą, będzie to pierwszy turniej o najbardziej prestiżowej randze, który zostanie rozegrany w Azji.

Kwalifikacje do rozgrywek RMR zaplanowano w dniach 26 października – 13 listopada, a sam Major ma odbyć się nieco ponad dwa tygodnie później, tj. w dniach 1-15 grudnia.

Major zagości w 20-milionowej metropolii?

Szanghaj to druga największa i najludniejsza, po Tokio, metropolia na kontynencie azjatyckim. Zamieszkuje ją bowiem ponad 26 milionów osób. W przeszłości w mieście organizowano kilka turniejów CS:GO, ale bez wątpienia największym był Intel Extreme Masters Shanghai 2018. Po końcowy triumf sięgnęli wówczas reprezentanci NRG Esports, inkasując 125 tysięcy dolarów.

Perfect World ramię w ramię z PGL?

Perfect World to chińska firma funkcjonująca na scenie CS:GO od 2017 roku, która zorganizowała kilkadziesiąt turniejów CS:GO, w tym azjatyckiego Minora 2017. Będzie ona współpracować z rumuńskim PGL, który łącznie odpowiadał za produkcję trzech Majorów – w Krakowie (2017), Sztokholmie (2021) oraz Antwerpii (2022). Ponadto PGL zorganizuje pierwszego Majora w Counter-Strike’u 2, który odbędzie w Kopenhadze w marcu 2024 roku.