Respawn.pl

Sześcioletnia historia dobiegł końca! Legenda AGO poza organizacją

Autor: Marcin Kapusta

Legendarna przygoda Damiana “Furlana” Kisłowskiego w barwach AGO Esports dobiegła końca. Nadwiślański weteran był częścią Jastrzębi od 2017 roku!

Na początku lutego bieżącego roku doszło do ogromnej rewolucji kadrowej w szeregach AGO. Z gniazdem pożegnali się wówczas Michał “snatchie” Rudzki, Eryk “leman” Kocęba i Tomasz “phr” Wójcik. Miesiąc później warszawska organizacja zakontraktowała dotychczasowy skład los kogutos, natomiast na rezerwie wylądowali Grzegorz “jedqr” Jędras oraz Damian “Furlan” Kisłowski. Już wtedy wiadomo było, że dalszy los 28-letniego weterana jako Jastrzębia jest przesądzony. Niemniej dopiero dziś obie strony oficjalnie potwierdziły rozstanie.

Przez te wszystkie lata zawsze stawiał dobro drużyny i organizacji na pierwszym miejscu. Na serwerze wiadomo – kozak. Wzór pracowitości i niezwykle utalentowany zawodnik. Przykład dla wielu młodych graczy. Nie będziemy się rozpisywali, to dla nas po prostu wyjątkowa chwila i koniec pewnej epoki. Dziękujemy – powodzenia i do zobaczenia Furlan.” – ogłosili przedstawiciele AGO Esports w mediach społecznościowych. “Kończy się mój najdłuższy dotychczas rozdział w karierze esportowej. Przede mną kolejny. Dziękuje wszystkim, którzy tworzyli go razem ze mną oraz tym, którzy wspierali mnie przez te wszystkie lata.” – wtórował Furlan za pośrednictwem Twittera.

Ogromne dziedzictwo Furlana pod banderą Jastrzębi

Furlan przywdział trykot AGO w lipcu 2017 roku, stając się członkiem pierwszego składu raczkującego wówczas stołecznego klubu. Mimo późniejszych licznych zawirowań kadrowych, Kisłowski zawsze zachowywał swoją posadę i prowadził drużynę do licznych sukcesów. Do najważniejszych osiągnięć należą: zwyciężenie 26. sezonu ESEA Global Challenge i Play2Live Cryptomasters, a także wicemistrzostwo World Electronic Sports Games 2018. Kilkukrotnie Furlan wraz ze swoimi kolegami triumfował również w ESL Mistrzostwach Polski.

Z czasem Furlan stał się symbolem AGO, a jego miejsce w wyjściowej piątce wydawało się wręcz ‘wieczne’. Niemniej zdanie to zmieniło się pod koniec 2021 roku, gdy do zespołu dołączył Denis “Grashog” Hristov, którego nominalną rolą był IGL. Zdarzało się, że to właśnie Bułgar zastępował na serwerze weterana znad Wisły. Po zakontraktowaniu przez organizację zawodników los kogutos w marcu bieżącego roku, wszyscy zdali sobie sprawę, że jego rozstanie zbliża się nieuchronnie. Dziś ta legendarna epoka w AGO oficjalnie dobiegła końca.

Aktualny skład AGO Esports wygląda następująco:

  • Poland Karol “Enzo” Lasota
  • Poland Tomasz tomiko Uroda
  • Poland Wojciech darcheville Zięba
  • Poland Martin maaryyy Nakonieczny
  • Poland Mateusz “asran” Niewiatowski