Respawn.pl

Sztab szkoleniowy sekcji VALORANTA w Cloud9 ujawniony!

Autor: Marcin Kapusta

Wiele europejskich organizacji inwestuje w szkoleniowców, dlatego na ten sam ruch zdecydowało się Cloud9. James “JamezIRL” Macauley i Ash “Chu” Long nowymi trenerami sekcji VALORANTA!

JamezIRL w przeszłości profesjonalnie pogrywał w Counter-Strike’a: Global Offensive. 31-latek w produkcji Valve szkolił takie drużyny jak GX, Torqued czy też Ghost Gaming. Największe sukcesy święcił w kanadyjskim Ghost, w którym szkolił m.in. WARDELLA, Subroze i steela. Jego podopieczni zwyciężyli ZOTAC Cup Masters 2018 i zdobyli wicemistrzostwo na północnoamerykańskiej odsłonie ESL Pro League Season 8, przez co wyrośli na jedną z najlepszych formacji w regionie. W lipcu ubiegłego roku został mianowany trenerem dywizji CS:GO w Cloud9. Co ciekawe, jego kariera nadal będzie związana z “Chmurkami”, ale już w innej strzelance.

Chu wcześniej związany był z Overwatchem, w którym uważany był za jednego z najlepszych szkoleniowców na scenie. Brytyjczyk swoją pieczę sprawował m.in. na zawodnikach EnVision eSports i Team Envy. W tej drugiej drużynie przeżywał najlepszy okres w swojej trzyletniej karierze. Jego podopieczni dwukrotnie triumfowali na eventach z cyklu Overwatch Contenders 2019 North America West, przez co zgarnęli ok. 160 tysięcy dolarów.

Sprowadzenie byłych trenerów CS-a i Overwatcha może okazać się strzałem w dziesiątkę. Przecież VALORANT ma bardzo podobną dynamikę i przebieg rozgrywki do dwóch wcześniej wspomnianych produkcji. Mieszankę wybuchową powinien tutaj stanowić również skład, który oparty jest o byłych zawodnikach amerykańskiej sceny CS:GO.

Aktualny skład Cloud9 w VALORANCIE prezentuje się następująco:

  • 🇺🇸 Mitch “mitch” Semago
  • 🇺🇸 Josh “shinobi” Abastado
  • 🇨🇦 Tyson “TenZ” Ngo
  • 🇺🇸 Skyler “Relyks” Weaver
  • 🇺🇸 Daniel “vice” Kim
  • 🇬🇧 Ash “Chu” Long (trener główny)
  • 🇺🇸 James “JamezIRL” Macauley (trener strategiczny)