Respawn.pl

Szykują się kolejne zmiany w MIBR – drużyna rezygnuje z Tuurtle!

Autor: Maks Bartosik

Szufla po BLAST.tv Major Paris 2023 ciągle trwa! Po tym jak wczoraj pojawiły się doniesienia, że syrsoN znalazł się w kręgu zainteresowań m.in. OG, dzisiaj MIBR ogłosiło zmiany w składzie!

Made In Brazil w ostatnim czasie nie może się pochwalić osiągnięciami na scenie CS:GO. Brazylijski skład po tym jak nie dostał się na Majora w Rio dokonał zmiany, po której do składu wszedł Insani. Zmiana ta jednak nie okazała się wystarczająca by po sporym zawodzie w końcówce poprzedniego roku, w tym wrócić do czołówki sceny. MIBR co prawda odniosło kilka regionalnych sukcesów, w tym zwycięstwo w 44 i 45 sezonie ESL Challenger North America, jednak Brazylijczycy ponownie nie zdołali wywalczyć awansu na najważniejszy turniej w roku.

Korzystając z trwającej shuffli transferowej po wspomnianym Majorze w Paryżu, brazylijska organizacja zdecydowała się na dokonanie korekty w składzie. W środę oficjalnie potwierdzono odejście z składu Matheusa “Tuurtle” Anhaia. 24-letni Brazylijczyk występował w MIBR od października 2021 roku, gdy dołączył z Bravos Gaming.

Według jednego z raportów autorstwa brazylijskiego oddziału portalu Dust2, następcą Tuurtle w składzie MIBR ma być gwiazda innej formacji z kraju kawy – Lucaozy. 21-letni riffler występuje na co dzień w Fluxo, z którym wystąpił ostatnio na wspomnianym BLAST.tv Major Paris 2023 i był jednym z wyróżniających się zawodników brazylijskiej formacji. Według Dust2.br, MIBR zaproponowało Fluxo 280 tysięcy dolarów za wykupienie Lucaozy’ego, jednak organizacja nie zamierza tak łatwo pozbywać się swojej gwiazdy.

Jeśli doniesienia o transferze Lucaozy’ego do MIBR się potwierdzą, to skład brazylijskiej formacji będzie prezentował się następująco:

Brasil Breno “brnz4n” Poletto
Brasil Felipe “insani” Yuji
Brasil Henrique “HEN1” Teles
Brasil Lucas “⁠Lucaozy⁠ Neves
Brasil Raphael “exit” Lacerda

Brasil Matheus “Tuurtle” Anhaia (ławka rezerwowych)

Brasil Bruno “bit” Lima (trener)