Respawn.pl

Strona główna » tabseN i gob b zostają w BIG! Chcą budować dziedzictwo niemieckiego CS-a

tabseN i gob b zostają w BIG! Chcą budować dziedzictwo niemieckiego CS-a

Autor: Marcin Kapusta

Johannes “tabseN” Wodarz i Fatih “gob b” Dayik przedłużyli kontrakt z BIG, aby wspólnymi siłami rozwijać CS-owe dziedzictwo Niemiec!

Ostatnio w kuluarach przewijały się plotki, że Johannes “tabseN” Wodarz był rozpatrywany przez G2 Esports jako następca Aleksiego “AleksiegoB” Virolainena, który otrzymał zgodę na rozpatrzenie ofert indywidualnych. Niemniej niemiecki weteran nie zamierza opuścić rodzimego podwórka, wszak przedłużył kontrakt z Berlin International Gaming (BIG) aż do 2027 roku. Taki sam ruch uczynił również trener formacji, Fatih “gob b” Dayik. Twarze sceny znad Renu zamierzają wspólnymi siłami rozwijać organizację i rozwijać esportowe dziedzictwo Niemiec w produkcji Valve.

Mamy przyjemność ogłosić, że Johannes “tabseN” Wodarz i Fatih “gob b” Dayik – dwa nazwiska, które można uznać za twarz zarówno BIG, jak i niemieckiego CS-a – przedłużyli swoje kontrakty z organizacją do 2027 roku. Jako założyciele i udziałowcy, obaj byli częścią BIG od samego początku i wnieśli niesamowity wkład w osiągnięcia i kamienie milowe, które osiągnęliśmy przez te lata. Teraz patrzymy w przyszłość na kolejne pięć lat wspólnego pisania historii niemieckiego esportu i wznoszenia naszej sceny na bezprecedensowe wyżyny.” – zawarto w oficjalnym oświadczeniu na stronie internetowej.

BIG powstało w styczniu 2017 roku z inicjatywy byłych zawodników NRG Esports, w tym m.in. właśnie tabseNa i gob b. Obaj rozwinęli struktury berlińskiej organizacji i posiadają w niej spore udziały. Johannes jest odpowiedzialny za prowadzenie zespołu CS:GO, który miał swoje pamiętne momenty. Mowa szczególnie o 2020 roku, gdy nastąpiła tzw. era online w związku z pandemią koronawirusa. Wówczas zawodnicy BIG zwyciężyli m.in. europejskie odsłony DreamHack Masters Spring, cs_summit 6 oraz DreamHack Open Summer, a niedługo później objęli fotel lidera w światowym rankingu HLTV. Obecnie figurują na 12. pozycji.

Gob b w organizacji początkowo występował w roli czynnego gracza, a później objął rolę głównego menadżera. W maju 2020 otrzymał angaż w składzie BIG w Valorancie, lecz w maju bieżącego roku powrócił do CS:GO i objął stery nad zespołem, zastępując na stanowisku dotychczasowego trenera Nicklasa “enkaya J” Krumhorna.

Aktualny skład BIG wygląda następująco:
  • 🇩🇪 Johannes “tabseN” Wodarz
  • 🇩🇪 Florian “syrsoN” Rische
  • 🇩🇪 Tizian “tiziaN” Feldbusch
  • 🇩🇪 Josef “faveN” Baumann
  • 🇩🇪 Karim “Krimbo” Moussa
  • 🇩🇪 Fatih “gob b” Dayik (trener)