Respawn.pl

TACO: “Nie zagram na paryskim Majorze. Moja przyszłość jest niepewna”

Autor: Marcin Kapusta

Epitacio “TACO” de Melo nie zagra z 00NATION w rozgrywkach RMR, co automatycznie przekreśla jego szanse na udział w nadchodzącym paryskim Majorze!

Pod koniec lutego organizacja 00NATION poinformowała, że TACO nie wystąpi z zespołem w 17. sezonie ESL Pro League. Na czas CS-owej Ligi Mistrzów w jego buty wszedł 19-letni Leonardo “n9xtz” Santos. Weteran miał być nieobecny tylko na tym turnieju, co podkreślał m.in. portal Dust2.com.br. Niemniej scenariusz drastycznie się zmienił. Brazylijczycy dotarli bowiem do play-offów maltańskich zmagań, sensacyjnie pokonując po drodze m.in. Ninjas in Pyjamas. Krótko po tym sukcesie, TACO oznajmił, że nie zagra również w zbliżających się rozgrywkach RMR, a co za tym idzie zabraknie go na paryskim Majorze.

Niestety nie będę uczestniczył w turnieju RMR, a co za tym idzie w paryskim Majorze. Moja przyszłość jest niepewna, nawet dla mnie samego. Obecnie poświęcam niezbędny czas na regenerację i niedługo podejmę decyzję o moich dalszych krokach w karierze. Nie oznacza to, że opuszczam 00NATION, czy że kończę przygodę z CS:GO. Counter-Strike jest moją pasją i zawsze będzie, ale po prostu muszę teraz o siebie zadbać. Jestem bardzo wdzięczny za wszystkie pozytywne wiadomości, które od Was otrzymuje.” – oświadczył TACO za pośrednictwem wpisu na TwitLongerze.

28-latek to jeden z najbardziej utytułowanych graczy w historii CS:GO. Był częścią dwóch legendarnych formacji – Luminosity i SK Gaming, które w latach 2016-2017 zdominowały międzynarodową arenę i zwyciężyły kilkanaście prestiżowych turniejów, w tym dwa rangi Major. W kwietniu 2018 TACO został wykupiony przez amerykański klub Liquid, pod którego banderą spędził osiem miesięcy. Następnie przez dwa lata dumnie reprezentował MIBR. Utożsamiając się z rodzimą organizacją, wywalczył m.in. wicemistrzostwo pierwszego sezonu Flashpointa. Na początku 2021 roku dołączył do składu GODSENT, który w czerwcu 2022 został zwerbowany przez 00NATION.

Aktualny skład 00NATION wygląda następująco:
  • Brazil Marcelo “coldzera” David
  • Brazil Bruno “latto” Rebelatto
  • Brazil Eduardo “dumau” Wolkmer
  • Brazil Lucas “nqz” Soares
  • Brazil Leonardo “n9xtz” Santos
  • Brazil Olavo “cKy” Napoleao (trener)