Respawn.pl

Takich derbów nam brakowało! Dziś AGO zmierzy się z Anonymo Esports

Autor: Krzysztof Sarna
Anonymo

x-kom AGO oraz Anonymo Esports. Jeszcze do niedawna dwa zespoły, które uznawane były za najlepsze w Polsce. Realia na ten moment prezentują się jednak tak, że tylko ten pierwszy zespół jest numerem jeden. Natomiast “Anonimowi” nieco podupadli w notowaniach, ale nie to jest najważniejsze. Najważniejsze przecież jest to, że po trzech miesiącach ekipy te zagrają przeciwko sobie. 

Takie derby, jak te wspomniane wyżej od samego początku dostarczały wielu emocji. Zanim jednak przejdziemy do ich omówienia, to zaczniemy od jeszcze jednego pojedynku, który dziś będzie miał miejsce. W gruncie rzeczy – wszystko rozgrywa się dziś w ramach 38. sezonu ESEA Premier. 

O godzinie 15:00 na serwerach ujrzymy Wisłę All iN! Games Kraków, która zmierzy się ze SKADE. Biała Gwiazda na ten moment zajmuje trzecią pozycję w grupie B. Wiślacy po trzech spotkaniach zgromadzili na swoim koncie sześć oczek. Wczoraj jednak musieli uznać wyższość lepiej notowanego LDLC. A przecież dzisiaj przyjdzie czas na SKADE, a więc 20. drużynę światowego rankingu HLTV. Pociesza jednak fakt, że Bułgarzy spośród czterech rozegranych pojedynków wygrali zaledwie jeden i są na przedostatnim miejscu. Jeszcze pod koniec maja rozegrał się mecz w ramach drugiej edycji Snow Sweet Snow. Lepsi wówczas okazali się gracze organizacji z Krakowa.

Po ponad trzech miesiącach wracamy do meczu, który jeszcze na tamte czasy elektryzował całą społeczność CS-a w Polsce. Jednak upływ czasu sprawił, że zestawienie AGO i Anonymo nie wzbudza już takich emocji, bo w obozie Adriana “IMD” Piepera doszło przecież do dwóch zmian, w wyniku których do składu zawitała dwójka młodych zawodników. “Jastrzębie” natomiast od dłuższego czasu utrzymują się na pozycji najlepszej formacji w Polsce i na tę chwilę praktycznie nic nie wskazuje na to, by fakt ten miał ulec zmianie. Co więcej, Damian “Furlan” Kisłowski i spółka radzą sobie naprawdę kapitalnie w 38. sezonie ESEA Premier, czego doskonałym dowodem jest pierwsza lokata. Na pięć rozegranych pojedynków AGO wygrało aż cztery, co przełożyło się na dwanaście punktów.

Harmonogram środowych spotkań polskich drużyn prezentuje się następująco:

15:00 | Wisła All iN! Games Kraków vs. SKADE – BO3 [Transmisja]

19:00 | x-kom AGO vs. Anonymo Esports – BO3 [Transmisja]