Respawn.pl

tarik definitywnie żegna się z Evil Geniuses

Autor: Marcin Kapusta

Dwuletnia kadencja Tarika “tarika” Celika w Evil Geniuses oficjalnie dobiegła końca. 25-latek rozpoczyna okres wolnej agentury!

W połowie kwietnia minionego roku amerykańska organizacja postanowiła wprowadzić zmianę w składzie po serii rozczarowujących wyników. Jej ofiarą stał się Tarik “tarik” Celik, który stracił angaż na rzecz Michała “MICHA” Müllera. Od tego czasu 25-letni weteran zajmował się głównie streamowaniem na Twitchu. Wczoraj definitywnie zakończył współpracę z Evil Geniuses.

Dziękuje za wspólne spędzone dwa lata. Świetna organizacja, za którą stoją bardzo troskliwi ludzie. Życzę Wam wszystkiego w przyszłych przedsięwzięciach.” – przyznał w samych superlatywach.

tarik dołączył do Evil Geniuses we wrześniu 2019 roku, gdy organizacja wykupiła zespół NRG Esports. Debiut zawodników w nowych barwach był wręcz wymarzony, wszak ich łupem padło ESL One New York. Miesiąc później zdobyli również złoto podczas 8. sezonu StarLadder i-League. Tuż po tych triumfach drużyna uplasowała się na fotelu lidera w światowym rankingu HLTV, przeganiając legendarne Astralis. Niemniej mocno obniżyła swoje loty na początku 2020, dlatego też doszło do przetasowań w sztabie szkoleniowym. Rolę głównego trenera objął Wilton “zews” Prado, zastępując w obowiązkach Cheta “ImAPeta” Singha. Sprowadzenie Brazylijczyka przełamało złą passę, wszak ten poprowadził swoich podopiecznych do triumfu w regionalnych edycjach ESL One Cologne 2020, cs_summit 6 oraz BLAST Premier Spring Finals.

Tragiczne wejście w 2021 rok i pasmo niepowodzeń doprowadziło do sporych roszad. Na przełomie lutego i marca Owen “oBo” Schlatter dołączył do EG, wchodząc w buty Ethana “Ethana” Arnolda, który postanowił przejść na VALORANTA. W kwietniu tarik wylądował na rezerwie, a jego następcą okazał się Michał “MICHU” Müller. Zatrudnienie Polaka miało przywrócić zespół na szczyt, aczkolwiek wszyscy doskonale wiemy, jaki scenariusz napisała rzeczywistość.

VALORANT następnym kierunkiem tarika?

Co dalej planuje tarik? Tego aktualnie nie wiemy, aczkolwiek sam przyznał, że na razie zajmie się tworzeniem treści w internecie. Być może porzuci esportową rywalizację i całkowicie poświęci się streamingowi. A może zakończy CS-ową karierę i wyemigruje do VALORANTA, którego przecież bardzo często ogrywa na swoich transmisjach. Przytoczę tutaj popularny zwrot, a mianowicie “czas zweryfikuje”.

Rewolucja kadrowa nadzieją na odbudowę dawnej potęgi!

Aktualnie skład podlegający Evil Geniuses jest w trakcie całkowitej restrukturyzacji. Swoje posady z poprzedniej piątki zachowali jedynie Vincent “Brehze” Cayonte oraz Tsvetelin “CeRq” Dimitrov, a nowym trenerem został Damien “maLeK” Marcel, który dotychczas odpowiadał za wyniki G2 Esports.

W kuluarach mówi się, że trykot amerykańskiej organizacji przywdzieją Jake “Stewie2K” Yip, Timothy “autimatic” Ta oraz reprezentant OG Esports, Valdemar “valde” Bjørn Vangså. Jak na razie najwięcej słyszymy o tym pierwszym zawodniku, który ostatnio opuścił Team Liquid i ma prowadzić zaawansowane rozmowy z przedstawicielami Evil Geniuses.

Jeżeli doniesienia potwierdzą się, skład Evil Geniuses będzie wyglądał następująco:

  • Stany Zjednoczone USA Vincent “Brehze” Cayonte
  • Bulgaria Tsvetelin “CeRq” Dimitrov
  • Stany Zjednoczone USA Jake “Stewie2K” Yip
  • Stany Zjednoczone USA Timothy “autimatic” Ta
  • Dania Valdemar “valde” Bjørn Vangså
  • Francja Damien “maLeK” Marcel (trener)