Respawn.pl

TaZ dalej w grze o Spodek, Krasnal odpada z IEM Katowice 2024

Autor: Maks Bartosik
TaZ

Za nami dwa pierwsze wtorkowe mecze IEM Katowice 2024. TaZ i jego G2 podejmowało Monte, a GamerLegion Snaxa mierzyło się z Heroic.

Zaczniemy od meczu G2, którego trenerem jest TaZ i Monte, w którego barwach występuje Krasnal. To spotkanie miało zadecydować, która z drużyn już teraz pożegna się z szansą na występ w spodku, a która pozostanie w walce o Play-Offy IEM Katowice 2024. G2 zdecydowało się na zagranie Nuke’a, Monte wybrało Vertigo, a decydującą mapą miał być Anubis

Nuke (pick G2)

G2 swoje spotkanie przeciwko Monte rozpoczęło od wybranego przez siebie Nuke’a. Monesy i spółka mimo początku po stronie atakującej, robili z rywalami co chcieli. Do przerwy G2 prowadziło aż 11:1 i było o krok od wyjścia na prowadzenie w serii. Po zmianie stron Monte starało się nawiązać jakąkolwiek walkę, ale udało im się ugrać zaledwie trzy rundy i to G2 objęło prowadzenie w meczu.

Vertigo (pick Monte)

Początek drugiej mapy, Vertigo, również dla Monte nie był zbyt udany, ale nie aż tak jak na Nuke. Krasnal i spółka przegrywali już nawet 3:6 po stronie atakującej, jednak finalnie udało im się doprowadzić do remisu 6:6. Po zmianie stron jednak G2 ponownie odskoczyło na dwa punkty przewagi, ale jak się później okazało, były to jedyne dwa punkty zdobyte przez nich w ofensywie. Monte złapało wiatr w żagle i wygrało aż siedem rund z rzędu, domykając mapę wynikiem 13:8.

Anubis (mapa decydująca)

Wszystko miało więc rozstrzygnąć się na Anubisie, który G2 rozpoczęło po stronie atakującej. I tutaj od początku sytuacja wyglądała niemal identycznie, jak na Nuke. TaZ i spółka robili z defensywą Monte co chcieli, czego efektem było prowadzenie 9:1. Dopiero w końcówce pierwszej połowy ekipa Krasnala była w stanie nadrobić dwie rundy straty i do przerwy przegrywali 3:9.

Po zmianie stron i przejściu do ofensywy, Monte zgarnęło dwa pierwsze punkty, ale już po chwili to G2 wróciło do wygrywania rund. Ekipa TaZa szybko dokończyła dzieła zniszczenia, wygrywając ostatecznie 13:5 i wyrzucając Monte za burtę.

TaZ dalej walczy o spodek!

G2 w decydującym spotkaniu zmierzy się z Heroic, które dzisiaj pokonało GamerLegion. TaZ i spółka swój mecz o być albo nie być w spodku zagrają o godzinie 19:30