Respawn.pl

TaZ nie jest już zawodnikiem z największą liczbą rozegranych map w CS:GO!

Autor: Maks Bartosik
TaZ

Skończyła się pewna era Counter-Strike’a. Wiktor “TaZ” Wojtas nie jest już zawodnikiem, który rozegrał najwięcej oficjalnych meczów. Teraz mamy nowego lidera tego zestawienia.

TaZ na scenie CounterStrike’a był obecny przez naprawdę wiele lat. Wiktor swoją karierę rozpoczął już w 2001 roku i trwała ona praktycznie nieprzerwanie aż do lata tego roku, gdy TaZ odwiesił myszkę na kołek. Polak, kojarzony głównie z Virtus.Pro, był nie tylko jednym z najbardziej utytułowanych graczy. Przez ostatnie miesiące prowadził również w zestawieniu graczy z największą liczbą rozegranych map w CS:GO.

TaZ traci fotel lidera!

To się jednak zmieniło wczoraj. TaZ, który według serwisu HLTV rozegrał 2385 map, nie jest już liderem tego zestawienia. Wyprzedził go Kamen ‘bubble‘ Kostadinov, bułgarski zawodnik kojarzony z takimi zespołami jak Windigo czy Fiend. Bułgar ma na swoim liczniku 2391 rozegranych map, a więc o sześć więcej niż TaZ.

As of today, Kamen "bubble" Kostadinov now leads HLTV in all-time maps played
by u/KenSteel in GlobalOffensive

Na pocieszenie dla Wiktora sprawdziliśmy, czy Bubble przegonił go także w statystyce rozegranych rund. Jak się okazuje, jeszcze nie, ale jest ku temu niezwykle blisko, bowiem TaZ rozegrał 62886 rundy, a Bubble o 56 mniej. Tak więc jedno spotkanie BO3 i również i w tej statystyce Bułgar zostanie nowym liderem.