Respawn.pl

TaZ zagra na BLAST Premier Spring Final – Wiktor zastąpi Monesyego!

Autor: Maks Bartosik
TaZ

G2 zdecydowanie lubi grę ze stand-inami. Po sukcesie na IEM Dallas 2024, szykuje się kolejny turniej gdzie europejski skład zagra w niepełnym składem. Tym razem do gry wejdzie jednak TaZ!

Już jutro startuje BLAST Premier Spring Final 2024 – turniej z pulą nagród 425 tysięcy który będzie rozgrywany w Londynie. Na liście uczestników znalazły się takie zespoły jak FaZe, Vitality, Spirit, Natus Vincere czy G2. I to właśnie G2 po raz kolejny wystąpi w niepełnym składzie…

Jak się dowiedzieliśmy, wszystko z powodu problemów wizowych, bo jakże by inaczej. Tym razem dotyczą one Monesyego, który miał spore problemy z uzyskaniem wizy. W związku z tym G2 zdecydowała się na występ ze stand-inem, którym będzie… TaZ. Polak był jedyną możliwą opcją, jako iż terminy zgłaszania składów już minęły i mógł wystąpić już tylko trener zespołu.

Ostatni raz TaZ jako zawodnik wystąpił w październiku 2023 roku, gdy zagrał w turnieju charytatywnym SteelSeries CS2 Invitational. Wcześniej TaZ występował także w Honoris, w którym to właśnie zakończył swoją profesjonalną karierę w marcu 2023 roku.

BLAST Premier Spring Final 2024 startuje w środę, 12 czerwca i potrwa do niedzieli 16 czerwca. Osiem zespołów z całego świata, w tym TaZ i spółka z G2 powalczą o nagrody z puli wynoszącej 425 tysięcy dolarów. Areną zmagań będzie londyńska OVO Arena Wembley.