Respawn.pl

TaZ ze łzami w oczach: Cały Nuke walczyłem ze sobą

Autor: Krzysztof Sarna
TaZ

G2 Esports pokonało w decydującym meczu o awans do fazy play-off IEM Katowice 2024 Heroic 2:0. Spotkanie podsumował jeszcze nie tak dawno świeżo upieczony trener “Samurajów”, Wiktor “TaZ” Wojtas, który już 9 lutego po ośmiu latach przerwy zawita do Spodka i będzie czuwał nad swoimi podopiecznymi w ćwierćfinale. 

TaZ w wywiadzie dla Respawn.pl

Droga G2 Esports do fazy play-off i zarazem gry w Spodku podczas IEM Katowice 2024 nie była usłana różami. Po porażce z ENCE droga podopiecznych TaZa do kolejnego etapu turnieju wydłużyła się, wszak Nikola “NiKo” Kovač i jego koledzy musieli wygrać dwa kolejne mecze, w dodatku jednego dnia. Finalnie jednak G2 wygrało z Monte 2:1 i Heroic 2:0.

Zapytaliśmy Wiktora Wojtasa nie tylko o minione spotkania, zarówno z Heroic czy ENCE, ale także o tym, ile tak naprawdę waży występ w Spodku po ośmiu latach przerwy. Co TaZ myśli o pracy Valve nad CS-em? Czy trudno jest poskładać taką drużynę, jak G2, w której nie brakuje wielu wybitnych indywidualności? Na te oraz inne pytania w rozmowie z naszą redakcją odpowiedział trener G2.

Wywiad z TaZem:

Po więcej informacji o rozgrywkach zapraszamy do dedykowanej relacji poświęconej fazie grupowej IEM Katowice 2024.