Respawn.pl

Team EnVyUs ostatnim ćwierćfinalistą DreamHack Malmö

Autor: Sergiusz Lelakowski

Team EnVyUs w ostatnim meczu dzisiejszego dnia pokonuje Tempo Storm 2 do 0 i zostaje ostatnim ćwierćfinalistą DreamHack Malmö. 

EnVyUs wzięło rewanż na Brazylijskim zespole za przegraną w pierwszym spotkaniu fazy grupowej grupy D. Tempo Storm zaledwie dwa dni temu pokonało Francuski zespół 16 do 14 na cobblestonie. Co ciekawo mimo tej porażki “NBK” i spółka nie odrzuciła dziś tej mapy w procesie vetowania.

Tempo Storm jaką swoją mapę wybrała Dusta 2 i to tam rozpoczęło się spotkanie. Brazylijczycy po wygranej pistoletówca zrealizowali program minimum i zgarnęli kolejne dwie rundy. EnVyUs w czwartej rundzie mogło w końcu zgrać “full buy” i przyniosło to pozytywny skutek. Francuzi wygrali rundę i po chwili udało im się nawet wyjść na 1 rundowe prowadzenie 4 do 3 ale to ostatecznie Brazylijczycy wygrali pierwszą połówkę. NBK zakończył ją zdobywając 3 fragami na bombsite’cie A i doprowadzjąc do wyniku 7:8.

https://www.youtube.com/watch?v=5S0x2Kc6L4Q

Po zmianie stron EnVyUs wygrało pistoletówkę i rozpoczęło efektowny comeback. Francuzi wygrali 5 rund z rzędu i mimo drobnej wpadki w 21 rundzie wygrali pierwszą mapę 16 do 9.

EnVyUs w procesie vetowania wykluczyło Overpass oraz Mirage a wskazało Inferno. Podobnie jak na Duście pistoletówkę wygrali terroryści lecz tym razem byli to zawodnicy EnVyUs. "<strong>NBK</strong>" i spółka objęli 5 rundowe prowadzenie i koniec końców połówka zakończyła się wynikiem 9 do 6 dla francuzów. Tempo Storm które wygrało ostatnie dwie rundy pierwszej części gry ewidentnie złapało dobre tempo i wygraniu pistoletówki i kolejnych 5 rund wyszli na prowadzenie. Dzięki bardzo dobrej rundzie w wykonaniu "KennyS'a" Francuzi odzyskali inicjatywę i doprowadzili do remisu 11 do 11. Zawodnicy nie pocie

https://www.youtube.com/watch?v=qM4uufkG9vo

Po zmianie stron gracze EnVyUs rozpoczęli efektowny comeback. Francuzi całkowicie zdominowali swoich przeciwników i gładko wygrali pierwszą mapę wynikiem 16 do 9.

Inferno które zostało wybrane przez “NBK’ia” i spółkę okazało się dla nich bardziej problematyczną mapą. Połówka zakończyła się wynikiem 9 do 6 dla EnVyUs. Okazało się, że Tempo Storm też potrafi grać po stronie terrorystów i po 28 rundach mieliśmy remis 14 do 14. W najważniejszej fazie spotkania doświadczenie francuskich zawodników okazało się kluczowe i to właśnie oni wygrali drugą mapę a tym samym stali się ostatnim ćwierćfinalistą DreamHack Malmö 2016.