Respawn.pl

Strona główna » Team Falcons z nowym składem! Na pokładzie byli gracze Vitality i Envy

Team Falcons z nowym składem! Na pokładzie byli gracze Vitality i Envy

Autor: Marcin Kapusta

Arabska organizacja Falcons Esports zainwestowała we francuską scenę CS:GO, kontraktując skład Akimbo!

W ostatnim czasie saudyjskie podmioty intensywnie nasilają swoją obecność w świecie sportów elektronicznych. W ubiegłym roku zorganizowano dwa turnieje dla graczy z Bliskiego Wschodu, których łączna pula nagród wyniosła 520 tysięcy dolarów. Niespełna miesiąc temu ESL i FACEIT zostały wykupione przez rządowy Fundusz Inwestycji Publicznych Arabii Saudyjskiej, a kwota tej transakcji przekroczyła miliard dolarów. Z kolei dziś Team Falcons, czyli jedna z największych saudyjskich organizacji esportowych zaprezentowała nowy skład CS:GO.

Pod skrzydła Falcons trafili Jayson “Kyojin” Nguyen Van, Ali “hAdji” Haïnouss, Bryan “Maka” Canda, Jordan “Python” Munck-Foehrle oraz Nicolas “Keoz” Dgus, którzy dotychczas rywalizowali jako Akimbo w 40. sezonie ESL Challenger League. Pierwszy z wymienionych graczy jeszcze do niedawna utożsamiał się z Teamem Vitality. Pod banderą nadsekwańskiej organizacji nie radził sobie dobrze pod względem indywidualnym, lecz mimo tego zdobył kilka spektakularnych sukcesów. Do najważniejszych należy triumf w IEM Winter oraz wicemistrzostwo 14. sezonu ESL Pro League. Z kolei Keoz, Maka i hAdji reprezentowali formacją LDLC OL, z którą dwukrotnie sięgnęli po francuski czempionat. Keoz w swoim CS-owym dorobku posiada występy w Teamie Heretics i Unicorns of Love.

Za wyniki kolektywu odpowiadać będzie Steeve “Ozstrik3r” Flavigni. 43-letni weteran od 2018 roku pełnił obowiązki trenera w LDLC OL, a w Falcons ponownie złączy siły ze swoimi byłymi podopiecznymi.

Nowa przygoda dla mnie i mojego zespołu. Z wielką dumą ogłaszam, że dołączyliśmy do Teamu Falcons. Ten wybór był najbardziej logiczny, ponieważ przedstawiciele organizacji mają ludzkie podejście, a to się dla nas liczy.” – stwierdził Ozstrik3r.

Nowy skład Teamu Falcons wygląda następująco:

  •  Jayson “Kyojin” Nguyen Van
  •  Jordan “Python” Munck-Foehrle
  •  Bryan “Maka” Canda
  •  Ali “hAdji” Haïnouss
  •  Nicolas “Keoz” Dgus
  •  Steeve “Ozstrik3r” Flavigni (trener)