Respawn.pl

Team Spirit powiększa sztab szkoleniowy. S0tF1k nowym asystentem trenera!

Autor: Marcin Kapusta

Dmitriy “S0tF1k” Forostyanko wzmocnił sztab szkoleniowy w Teamie Spirit. 26-latek został asystentem głównego trenera sekcji CS:GO!

S01F1k w latach 2016-2019 reprezentował Spirit jako gracz. Pod banderą rosyjskiej formacji zagrał m.in. na dwóch Majorach oraz zwyciężył St. Petersburg Cybersport Festival Defender. Z drużyną rozstał się we wrześniu 2019 roku, gdy organizacja zatrudniła Borisa “magixxa” Vorobieva i Nikolaya “mira” Bityukova. Niedługo później dołączył do mało rozpoznawalnej Espady. W nowych barwach triumfował podczas siódmego tygodnia Eden Arena Malta Vibes oraz Cyber.Bet Golden League, a jego ekipa w szczytowym momencie okupowała 27. miejsce w światowym rankingu HLTV. Mimo obiecujących wyników, Espada rozpadła się na początku stycznia bieżącego roku, a jej gracze zostali wolnymi agentami.

26-latek po trzech miesiącach w końcu zakończył okres wolnej agentury i powrócił do akcji, ale nie jako gracz… Dmitriy postanowił zasilić sztab szkoleniowy w Teamie Spirit, w którym będzie pełnił funkcję asystenta głównego trenera, Nikolaya “Certusa” Poluyanova. “Zacząłem myśleć o rozpoczęciu pracy jako szkoleniowiec, kiedy został zastąpiony półtora roku temu, ale nigdy myśli te nie przerodziły się w nic poważnego” – zdradził S0tF1k. “Ale kiedy Espada się rozpadła, a jakiś czas później Spirit zaproponowało mi możliwość spełnienia się w roli asystenta Certusa, postanowiłem spróbować czegoś nowego” – przyznał.

Odświeżony zespół z Abdulem “degsterem” Gasanovem prezentuje się niesamowicie. Rosyjsko-ukraińska ekipa w lutym dotarła do półfinału IEM Katowice 2021, przez co obecnie zajmuje 7. pozycję na świecie. Dzisiaj po raz kolejny pokazała swoją siłę w regionie, wszak wygrała turniej Winstrike CIS Cup i zabezpieczyła slota w wiosennej odsłonie BLAST Premier Showdown.

Aktualny skład Teamu Spirit prezentuje się następująco:

  • 🇷🇺 Leonid “chopper” Vishnyakov
  • 🇷🇺 Boris “magixx” Vorobiev
  • 🇷🇺 Nikolay “mir” Bityukov
  • 🇺🇦 Viktor “sdy” Orudzhev
  • 🇷🇺 Abdul “degster” Gasanov (wypożyczony z Espady)
  • 🇷🇺 Robert “Patsi” Isyanov (wypożyczony z Espady)
  • 🇷🇺 Nikolay “Certus” Poluyanov (trener)
  • 🇷🇺 Dmitriy “S0tF1k” Forostyanko (asystent trenera)
  • 🇷🇺 Artem “iDISBALANCE” Egorov (lista transferowa)