Respawn.pl

Strona główna » Team Spirit przedstawił swój nowy skład CS:GO

Team Spirit przedstawił swój nowy skład CS:GO

Autor: Krzysztof Sarna

Wszystkie drużyny Counter-Strike’a: Global Offensive przedstawiły już swoje składy na 2022 rok. Jednakże Team Spirit uczynił to dopiero w pierwszą niedzielę lutego. Jest to stary-nowy, a w zasadzie nieco odświeżony roster, wszak ponownie na pokładzie znalazł się Leonid “chopper” Vishnyakov. 

Trzeba przyznać, że skład Teamu Spirit na 2022 rok jest, prawie że taki sam, jak jeszcze w ubiegłym. Włodarze organizacji z regionu CIS postanowili zbytnio nie eksperymentować i przywrócili choppera, który pierwotnie został wystawiony na listę transferową. Ponadto, to właśnie ten gracz będzie kapitanem zespołu. 

Początek zmian w Teamie Spirit miał miejsce na początku listopada ubiegłego roku. Wtedy to Nikolay “mir” Bityukov oraz wcześniej wspomniany chopper zostali wystawieni na listę transferową. Barwy rosyjskiej organizacji reprezentowali w miejsce tamtej dwójki Aleksandr “KaiRON” Anashkin, a także Robert “Patsi” Isyanov, który jak się okazało – pozostał w składzie. W połowie listopada doszło do kolejnych roszad, wszak Viktor “sdy” Orudzhev powędrował na listę transferową. 

CZYTAJ TAKŻE: PASHABICEPS NOKAUTUJE OWCĘ NA HIGH LEAGUE 2!

Stary-nowy skład

Władze Teamu Spirit postanowiły sięgnąć po choppera, który przecież jest związany z tą drużyną od marca 2019 roku, a więc, prawie że trzy lata. Udało mu się od tamtego czasu sięgnąć po mistrzostwo DreamHacka Open January 2021, półfinał IEM Katowice oraz wygraną Pinnacle Cup II. Drugim zawodnikiem, który otrzymał angaż jest Pavel “s1ren” Ogloblin, który w przeszłości grał pod banderą Spirit Academy, a jeszcze w grudniu pełnił rolę zmiennika w głównym zespole podczas zamkniętych kwalifikacji do ESL Challenger Anaheim. To dziewiętnastoletni Rosjanin, którego rating na przestrzeni minionych dwunastu miesięcy wyniósł 1.04. Miał okazję występować na nieco mniejszych turniejach pokroju Malta Vibes Knockout Series. 

Czujemy, że gracze potrzebowali tej przerwy, aby zresetować głowę i nabrać ponownej energii do rywalizacji w tym sezonie. Młodzi debiutanci, nowy główny trener i zwiększony głód rywalizacji powinny pomóc naszemu składowi CS:GO osiągnąć nowe wyżyny. Czasami potrzeba kroku wstecz, by zrobić dwa do przodu. Mam nadzieję, że tak właśnie jest w naszym przypadku. Zdecydowanie nie oczekujemy natychmiastowych zwycięstw we wszystkich rozgrywkach, ale czekamy na systematyczny postęp z turnieju na turniej – powiedział Nikita Chukalin, CEO Teamu Spirit. 

Na tym jednak nie koniec, ponieważ trenerem został Sergey “hally” Shavaev. Otrzymał on awans, wszak do tej pory pełnił rolę asystenta Nikolaya “Certusa” Vishnyakova. 

Nowy skład Teamu Spirit prezentuje się następująco: 
  • Leonid “⁠chopper⁠” Vishnyakov
  • Boris “⁠magixx⁠” Vorobiev
  • Abdul “⁠degster⁠” Gasanov
  • Robert “⁠Patsi⁠” Isyanov
  • Pavel “⁠s1ren⁠” Ogloblin
  • Sergey “⁠hally⁠” Shavaev – trener

Rosyjska formacja zadebiutuje już jutro, w poniedziałek (7 grudnia) podczas Pinnacle Winter Series 2 Regionals. Podopieczni Shavaeva zmierzą się z Savage.