Respawn.pl

Team Spirit wzmocni skład zawodnikami z akademii?

Autor: Maks Bartosik

Szykują się kolejne zmiany na profesjonalnej scenie CS:GO! Rosyjskie Team Spirit ma wymienić dwóch graczy z głównego składu, a w ich miejsce sprowadzić zawodników swojej akademii.

Ciężki początek roku w wykonaniu Team Spirit

Team Spirit w bieżącym roku nie imponuje formą. Rosjanie przez ostatnich pięć miesięcy wystąpili na zaledwie pięciu turniejach – m.in. IEM Katowice 2023 i europejskim turnieju RMR B. Zmagania w Katowicach Magixx i spółka zakończyli na miejscach 9-12, natomiast z walki o Majora w Paryżu odpadli z bilansem 0:3.

Ciężka pierwsza połowa roku musiała w końcu przynieść zmiany w składzie. Według OverDrive’a, rosyjska organizacja zamierza wymienić przynajmniej dwóch graczy z aktualnego rosteru. Zgodnie z jego informacjami, w ich miejsce mieliby wejść zawodnicy akademii Spirit. Na ten moment mówi się o przynajmniej dwóch zmianach, jednak nie wiadomo kogo miałyby one dotyczyć.

Kto dołączy do składu Spirit?

Wśród najczęściej wymienianych zawodników z akademii Team Spirit, którzy mieliby awansować do głównego składu, są Myroslav “zont1x” Plakhotja oraz Danil “donk” Kryshkovets. Zakładając, że jest to prawda, to z zespołem Spirit najprawdopodobniej pożegnaliby się Pavel “s1ren” Ogloblin oraz Boris “magixx” Vorobyev. Mało prawdopodobne wydaje się, by drużyna zrezygnowała ze swojej gwiazdy – Roberta “Patsi” Isyanova.

Świetny rok akademii Spirit

Akademia rosyjskiej organizacji w tym roku radzi sobie bardzo dobrze. donk i spółka triumfowali w pierwszym sezonie CCT West Europe, a także zajęli drugie miejsce w piątym sezonie CCT Europe czy niedawno w 45 sezonie ESL Challenger Europe. Team Spirit Academy zajmuje obecnie 34 miejsce w rankingu HLTV, podczas gdy główny skład rosyjskiej organizacji znajduje się na 28 pozycji.

Potencjalny nowy skład Team Spirit może prezentować się następująco:

  • 🇷🇺 Myroslav “zont1x” Plakhotja
  • 🇷🇺 Robert “Patsi” Isyanov
  • 🇷🇺 Leonid “chopper” Vishnyakov
  • 🇷🇺 Danil “donk” Kryshkovets
  • 🇺🇦 Igor “w0nderful” Zhdanov
  • 🇷🇺 Sergey “hally” Shavaev (trener)