Respawn.pl

Aktualizacja: Team Unikrn poza kwalifikacjami. Skandal w Intel Challenge Qualifiers!

Autor: Sergiusz Lelakowski

Wczoraj rozpoczęły się trzecie kwalifikacje do Intel Challenge, czyli turnieju, który odbędzie się podczas Intel Extreme Masters w Katowicach. Podczas meczu Team Unikrn vs Revival doszło do skandalu, w którym administrator ESEA odebrał zwycięstwo zachodnioeuropejskiej drużynie.

Zawodniczki, które grają pod banderą jednej z najbardziej popularnych esportowych usług bukmacherskich, w czwartej rundzie rozgrywek trafiły na zespół rosyjski zespół Revival. Mecz początkowo przebiegał bez żadnych problemów, które niestety pojawiły się pod koniec spotkania. Reprezentantki Team Unikrn doprowadziły do bardzo korzystnego wyniku 15-11 i natychmiastowo, po zakończeniu rundy, serwer, na którym był rozgrywany mecz, został zrestartowany.

unikrn1

Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że po powrocie na serwer administrator zmusił zespoły do wznowienia gry od wyniku 14-11. Oznaczało to, że jedna runda została zabrana drużynie Unikrn, a Rosjanki odzyskały fundusze. Zawodniczki Revival mogły ponownie zakupić wszystkie potrzebne karabiny i granaty, co miało wpływ na ostateczny wynik meczu. Rosjanki nie tylko doprowadziły do wyrównania, ale również jako pierwsze zdobyły 16 rund i administrator postanowił zakończyć spotkanie wynikiem 14-16 na korzyść Revival. Zawodniczki nie mogły się sprzeciwić kontynuowaniu meczu od wyniku 14-11, gdyż zostałyby zdyskwalifikowane.

unikrn2

W mediach społecznościowych oraz na Reddicie rozpoczęła się walka o sprawiedliwość. Zawodniczki Team Unikrn zdobyły 15 rund, co zapewniło im dogrywkę, a reprezentantki Revival były zmuszone zagrać force-buy. Serwer przyjął wynik 15-11, administrator również wiedział o prawidłowym wyniku, ale jednak nic z tym nie zrobił i bezprawnie pozbawił Unikrn walki w dalszej części eliminacji. Głos w tej sprawie zabrał również Richard “shox” Papillon, który jest związany z Meyssą “Missa” Bellouati – zawodniczką poszkodowanej drużyny.

 

I can’t accept injustice. At the moment, there is a Katowice qualification for girls on ESEA. The Unikrn team was…

Posted by Richard “shox” Papillon on 7 luty 2016

 

Zawodniczki, przyjaciele oraz różni działacze esportowi starali się skontaktować z osobami odpowiedzialnymi za kwalifikacje – Brett’em “FEW” Sheffield (ESEA) oraz Anną “starhawke” Cheng (Intel Gaming). Około północy, ESEA opublikowało oficjalne oświadczenie w tej sprawie, które okazało się być całkowicie nieprawdziwe, a menadżer serwisu zwyczajnie się skompromitował.

Podczas dzisiejszych kwalifikacji do Intel Challenge Katowice, część serwerów scrashowała się w środku rozgrywanych spotkań. Taka sytuacja zmusiła nas do użycia “match medic”. Ze względu na crashe, które wystąpiły w środku rund, całe rundy musiały być powtórzone i taka zasada została przyjęta dla każdego meczu. Nie możemy wrócić do pewnego momentu rundy, dlatego musiały zostać rozegrane ponownie.

Traktujemy te kwalifikacje tak samo jak każde inne – bez względu na płeć. Staramy się zapewnić jak najlepsze mecze, w każdym turnieju, który jest hostowany przez ESEA.

Serwer, na którym był rozgrywany mecz, nie został scrashowany, lecz po prostu zrestartowany. Taką informację można było odczytać z konsoli serwera. Kolejnym kłamstwem w oświadczeniu jest informacja, że całe wydarzenie miało miejsce w środku meczu oraz w trakcie rundy. Niestety, to były ostatnie rundy tego spotkania i do restartu doszło po przyjęciu przez serwer wyniku 15-11. Dlaczego więc Brett “FEW” Sheffield stara się okłamać społeczność? Amerykanin prawdopodobnie zrozumiał, że to był błąd i w nocy oświadczenie zniknęło z Twitlonger, konta ESEA oraz konta Sheffield’a.

Aktualnie wszyscy zainteresowani tą sprawą czekają na ostateczny werdykt. Ta sytuacja stworzyła kolejną rysę na już zniszczonym wizerunku ESEA. Czy zawodniczki Team Unikrn mogą liczyć na sprawiedliwość?

AKTUALIZACJA: Brett “FEW” Sheffield ogłosił na Twitterze, że ostatnie rundy zostaną rozegrane ponownie od stanu 15-11. Zwycięzca zagra w półfinale przeciwko Kill Grill.