Respawn.pl

Tej funkcji dla Counter-Strike 2 nie włączaj, bo otrzymasz bana!

Autor: Michał Maćkowski
Counter-Strike 2 grafika promująca, update CS2

Posiadacze kart graficznych AMD miejcie się na baczności! Wszystko przez funkcję anti-lag, która powoduje otrzymywanie blokady w Counter-Strike 2, ale również w innych grach.

Funkcja w kartach graficznych AMD przynosi bany w Counter-Strike 2

Takiego obrotu spraw mało kto się spodziewał, jednak najnowsze sterowniki dla kart graficznych AMD narobiły sporo problemów graczom, jak i producentowi. Wszystko przed udostępnienie funkcji Anti-lag dla Counter-Strike 2, która spowodowała, że gracze mogą otrzymać nie do końca słuszne blokady.

Funkcja Anti-Lag w kartach graficznych AMD ma na celu polepszyć jakość rozgrywki, jednak ma również dość duży mankament, szczególnie w grach z odpowiednim systemem anti-cheat. Jak się okazało, funkcja od AMD modyfikuje pliki gier. Mowa dokładnie o zmianach w plikach DLL, przez co system przeciw oszustom w Counter-Strike 2 może wykrywać to jako używanie wspomagaczy i nakładać odpowiednie blokady na konta graczy. Funkcja Anti-Lag po aktualizacji sterowników dostępna jest dla kart graficznych z serii Radeon RX 7000.

Sprawa jest poważna, bo oficjalne profile AMD i CS2 informują graczy!

Jak tylko sprawa wyszła na jaw, oficjalne profile AMD i Counter-Strike 2 na platformie X (kiedyś Twitter) poinformowały graczy, aby nie korzystać z tej funkcji. Na ten moment nie wiemy, czy Valve ma zamiar coś zrobić z tą funkcją, aby system anti-cheat jej nie wykrywał. To jednak z pewnością nie będzie takie łatwe, bo Anti-Lag+ od AMD jest dostępny z poziomu sterownika. W przypadku kart graficznych Nvidia i podobnej technologii Reflex, to deweloperzy gier bezpośrednio implementują funkcję do gier.

O sprawie zrobiło się głośno nie tylko na scenie Counter-Strike 2. Pierwsze głosy o podobnych sytuacjach spływają już od graczy Apex Legends czy Call of Duty Warzone. Tutaj jednak sytuacja może nieco się różnić, bo gracze mówią także o samoistnym wyłączaniu się gier czy braku możliwości odpalenia rozgrywki.

Wszystkie informacje o Counter-Strike 2, ale także wiele więcej, można znaleźć w naszej specjalnej zakładce!