Respawn.pl

Tempo Storm zagra w Katowicach

Autor: Sergiusz Lelakowski

Brazylijczycy, którzy w zeszłym tygodniu zasilili szeregi Tempo Storm, wygrali swój debiutancki turniej. W finale kwalifikacji do IEM Katowice, drużyna Ricardo “boltz” Prass’a pokonała Cloud9 2 do 0 (Mirage 16-14, 19-17 Cache).

W rozgrywkach wzięło udział ponad 100 drużyn, które grają na różnych poziomach – MAIN, INTERMEDIATE oraz PRO. O dziwo, kilka profesjonalnych drużyn uległo amatorom. Do tych amatorskich “gwiazd” należą drużyny MILD oraz DayDreamers, które dostały się aż do ćwierćfinału. W 1/4 turnieju, Tempo Storm spotkało się z Team Liquid i to właśnie nowa drużyna Aleksandra “s1mple” Kostylieva była faworytem tego spotkania. TL sprawiło zawód swoim fanom i uległo Brazylijczykom 1-2. Następni w kolejce stali reprezentanci Counter Logic Gaming, którzy również nie byli w stanie dorównać zawodnikom Tempo Storm. Półfinał zakończył się wynikiem 2-0. Mecz finałowy stał na wysokim poziomie, ale ponownie brazylijscy gracze nie dali się zaskoczyć amerykańskiej drużynie.

 

 

Tempo Storm zagra na IEM Katowice w grupie B, gdzie znajdują się m.in. Polacy z Virtus.pro oraz druga najlepsza drużyna na świecie – Team EnVyUs. Forma graczy TS jest zaskakująco wysoka, ale czy Brazylijczycy pójdą w ślady Luminosity Gaming i niebawem staną się czołową drużyną na świecie? W marcu, Henrique “HEN1” Teles i jego koledzy, wezmą udział w kwalifikacjach offline do MLG Columbus 2016. Od tej pory można uznawać ich za faworytów do zwycięstwa na tym turnieju.