Respawn.pl

Tenzki powraca na scenę CS:GO w nowej roli!

Autor: Maks Bartosik

Belgijska organizacja KRC Genk ogłosiła kilka dni temu zatrudnienie dwóch osób które uzupełnią sztab szkoleniowy sekcji CS:GO. Jednym z nich jest Jesper “tenzki” Plougmann, były zawodnik m.in. Team Dignitas czy SK Gaming!

Duńczyk, który kojarzony jest głównie z występów dla Dignitas, SK Gaming czy Rogue, od sierpnia ubiegłego roku pozostawał wolnym agentem. 28-latek wtedy rozstał się z szwedzkim składem South, w którym grał razem z drakenem, twistem czy goldenem. Przez siedem miesięcy Tenzki czekał na oferty od nowych zespołów, jednak ostatecznie nie udało mu się znaleźć nowego zespołu. Aż do tego tygodnia, gdy jego usługami zainteresowało się belgijskie KRC Genk.

Europejska formacja zdecydowała się zaoferować Tenzkiemu rolę trenera składu CS:GO, który obecnie nie radzi sobie najlepiej. Askan i spółka zajmują aktualnie 158 miejsce w rankingu Hltv, a dwa dni temu po porażce z Illuminar spadli do dolnej drabinki ESEA Advanced. Doświadczenie Duńczyka, który przez 10 lat występował na najwyższym poziomie ma pomóc zespołowi poprawić swoją grę.

Organizacja zdecydowała się także na zatrudnienie analityka. Tę rolę powierzono HiddeHowi, który już w ostatnich tygodniach razem z Tenzkim współpracował z zespołem.