Respawn.pl

The Escapists za darmo na EPIC Games!

Autor: Krzysztof Sarna

Na kartce z kalendarza widnieje kolejny czwartek, a to oznacza kolejne łupy do zgarnięcia za darmo na platformie EPIC Games Store. Tym razem jednak na odbiór “za friko” czeka jedna gra, a jest nią The Escapists. 

Nie da się ukryć, że jeszcze przed tygodniem było lepiej. Do swoich kont przypisać mogliśmy Speed Brawl wraz z Tharsis. Co prawda tych tytułów za darmo już nie odbierzecie, ale gdybyście byli zainteresowani ich opisem, to możecie go przeczytać, klikając ten odnośnik. My jednak przyjrzyjmy się temu, co jest teraz, a więc The Escapists. 

TE to gra produkcji Moldy Toof Studios. Do tej pory cena tego produktu na platformie Epic Games Store wynosiła niespełna siedemdziesiąt złotych. Co do samego tytułu, to jest to gra strategiczna zawierająca w sobie elementy RPG-a. Akcja rozpoczyna się od tego, że zostajemy ponownie wtrąceni do więzienia. To od nas samych zależeć będzie, jaką drogą z niego uciekniemy. Możliwości nie powinno brakować, bo do kilku z nich należy chociażby przeprowadzenie buntu ze współwięźniami, wykopanie tunelu pod murami więzienia, czy też kradzież munduru i wmieszanie się w szeregi strażników. 

Escapists jest wyjątkowym sandboxem, w którym otrzymujemy możliwość tworzenia, a także łączenia wielkiej ilości przedmiotów, dzięki którym będzie nam łatwiej uciec na wolność. Podczas pobytu w więzieniu niejednokrotnie będziemy łamać surowe zasady, przez co potrzebne będzie mianie się na baczności. 

Czasu na odebranie The Escapists jest nader sporo, bo mówimy tu jak zwykle o tygodniu. Nie ma co jednak zwlekać i warto przypisać grę od razu do swojego konta. Uczynicie to, klikając ten odnośnik. Wiadomo także, co pojawi się za siedem dni, a więc 30 września. A będzie to dosyć ciekawy tytuł, bo mówimy tu o Europa Universalis IV.