Respawn.pl

TheMongolz mistrzami YaLLa Compass 2024!

Autor: Maks Bartosik
TheMongolz

Co to był za turniej w wykonaniu TheMongolz! Mongolska formacja nie miała sobie równych na YaLLa Compass 2024 i wygrała drugi turniej z rzędu!

Po tym jak TheMongolz pokonało w półfinale faworyzowane Astralis, w wielkim finale YaLLa Compass 2024 musieli stawić czoła innej europejskiej drużynie – Ninjas In Pyjamas. Szwedzi dzień wcześniej pokonali w półfinale brazylijską FURIA 2:0. I w ten sposób to właśnie jedna z tych dwóch formacji miała sięgnąć po końcowy triumf w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

TheMongolz lepsze od Ninjas In Pyjamas w finale YaLLa Compass!

Lepszy start w finale zaliczyli zawodnicy Ninjas In Pyjamas. R1nkle i spółka po ciężkim i wyrównanym spotkaniu na Ancientcie wyszli na prowadzenie, wygrywając po dogrywce 16:12. Jednak TheMongolz odpowiedziało spokojną i pewną wygraną na wybranym przez siebie Mirage 13:7. Wszystko miało rozstrzygnąć się więc na decydującej mapie – a tą był Nuke.

A tam od samego początku mongolska formacja pokazywała, że jest po prostu lepsza. 910 i spółka prowadzili już nawet 6:2 grając w ofensywie, a finalnie do przerwy prowadzili 7:5. Po zmianie stron i przejściu do defensywy, TheMongolz tylko potwierdziło swoją wyższość nad Ninjas In Pyjamas, wygrywając sześć z siedmiu rund, w rezultacie kończąc mecz wynikiem 13:6.

TheMongolz za wygraną na YaLLa Compass 2024 otrzyma 200 tysięcy dolarów nagrody. Dla mongolskiej ekipy jest to drugi wygrany turniej LANowy z rzędu – tydzień wcześniej triumfowali podczas MESA Nomadic Masters Spring 2024.