Respawn.pl

TheMongolz znowu to zrobili! Pierwsza kolejka gier IEM Katowice 2024 za nami!

Autor: Maks Bartosik
Blitz The Mongolz

Pierwsza kolejka gier w fazie Play-In IEM Katowice 2024 już za nami. Na koniec dnia Virtus.Pro podejmowało Rooster, a TheMongolz mierzyło się z FURIA.

Ostatnie dwa mecze pierwszej kolejki IEM Katowice 2024 Play-In przyniosły nam sporo emocji, a najwięcej w starciu TheMongolz z FURIA. Jeśli ktoś pamięta jeszcze zeszłoroczną edycję turnieju, to na pewno skojarzy, że to właśnie Mongołowie wyrzucili wtedy Brazylijczyków z Katowic. Dzisiaj co prawda stawka spotkania była zdecydowanie mniejsza, jednak historia ta się powtórzyła i znowu TheMongolz okazało się lepsze od Brazylijczyków.

I to mimo tego, że FURIA miała nawet punkt meczowy przy wyniku 12:11, którego jednak nie wykorzystała i potrzebna była dogrywka. W tej TheMongolz dało sobie radę i wygrało 16:14, serwując Brazylijczykom powtórkę sprzed roku.

Bez niespodzianki natomiast zakończyło się starcie pomiędzy Virtus.Pro i australijskim Rooster. Jame i spółka mieli całe spotkanie pod kontrolą i pozwolili rywalom na ugranie zaledwie czterech rund, finalnie wygrywając 16:4.