Respawn.pl

THREAT żegna się z Ninjas In Pyjamas po sześciu latach współpracy!

Autor: Maks Bartosik

Björn “THREAT” Pers po sześciu latach opuszcza Ninjas In Pyjamas. Szwedzki trener i menedżer po roku przerwy zamierza w nowym roku wrócić do trenerki.

THREAT współpracował z NiP w różnych rolach. Gdy dołączał do organizacji w 2016 roku, był trenerem ówczesnego składu CS:GO. W 2019 przestał być głównym trenerem i pozostawał jako drugi szkoleniowiec, a w 2020 ponownie powrócił na stanowisko pierwszego trenera. Na tym pozostawał do końca 2021 roku, a przez ostatni rok ciągle był w organizacji, jednak nie jako trener a jako dyrektor techniczny. Wraz z nowym rokiem zdecydował się jednak na powrót do roli trenera, w związku z czym opuścił szwedzką organizację.

Szwed napisał na swoim profilu w serwisie Twitter, że rozstanie z Ninjas In Pyjamas jest dla niego zarówno ekscytujące, jak i przygnębiające. Wspomniał także, że tęskni za rolą trenera, która pozwala mu mieć bezpośredni wpływ na zespół.

Wypróbowanie nowej roli w zeszłym roku było pouczającym doświadczeniem, ale szczerze tęsknię za bliską współpracą z zespołem, mając bardziej bezpośredni wpływ.