Respawn.pl

Titan kończy działalność

Autor: Sergiusz Lelakowski

Titan, jedna z najbardziej rozpoznawalnych organizacji na scenie CS:GO ogłosiła upadłość po prawie trzech latach działalności. O decyzji poinformował nas właściciel marki, Damien Grust.

Organizacja z hukiem pojawiła się na scenie CS:GO, w listopadzie 2013 roku, gdy przejęła drużynę składającą się z byłych zawodników VERYGAMES. W ciągu prawie trzech lat, przez organizację przewinęli się praktycznie wszyscy najlepsi francuscy zawodnicy. Swój ślad pozostawili tam m.in. Nathan “NBK” Schmitt oraz Kenny “kennyS” Schrub, którzy aktualnie reprezentują Team EnVyUs.

Pierwotny skład TITAN:

  • [flag fr]Nathan “NBK” Schmitt[/flag]
  • [flag be]Kevin “Ex6TenZ” Droolans[/flag]
  • [flag be]Adil “ScreaM” Benrlitom[/flag]
  • [flag fr]Richard “shox” Pappilon[/flag]
  • [flag fr]Edouard “SmithZz” Dubourdeaux[/flag]

Zawodnicy tejże organizacji wielokrotnie zdobywali złote medale i kończyli turnieje stając na podium. Warto dodać, że pięciokrotnie mogliśmy zobaczyć reprezentantów Titan na major eventach.

“Ale to było świetne, no nie? Zakładając Titan w październiku 2013 roku, nie miałem pojęcia, że to może być tak ekscytujące. 

Swoją działalność rozpoczęliśmy od przyjęcia czołowej drużyny DOTA 2 z Malezji […] Następnie pojawiła się drużyna, która znajdowała się w naszych szeregach przez najdłuższy czas, czyli francuski zespół CS:GO. Zawodnicy brali udział oraz zwyciężali w wielu prestiżowych turniejach. 

[…]

Zostaliśmy zaskoczeni złą wiadomością o naszym zawodniku, który został zbanowany za używanie wspomagaczy. To po prostu nie mogło wydarzyć się w gorszym momencie. To wydarzenie naruszyło dobre imię naszej marki, a sponsorzy i partnerzy, z którymi mieliśmy rozpocząć współpracę postanowili wycofać swoje oferty. Jest to zrozumiałe, że nie chcieli być kojarzeni z organizacją, której imię zostało nadszarpnięte. Oznaczało to, że nasz budżet na 2015 rok po prostu zniknął.

[…]

Jesteśmy, gdzie jesteśmy. Niestety, w 2016 roku nasz budżet nie jest wystarczający, aby utrzymać zespoły CS:GO i SMITE.”

Z oświadczenia Damiena Grust wynika, że momentem krytycznym dla Titan było zbanowanie jednego z ich zawodników – Hovik’a “KQLY” Tovmassian. To właśnie wtedy, wszyscy potencjalni sponsorzy zaczęli wycofywać się z rozmów, a organizacji zaczęło brakować pieniędzy na zapewnienie wsparcia swoim drużynom.

Z dniem dzisiejszym dotychczasowi zawodnicy Titan zostają zwolnieni z podpisanych kontraktów:

  • [flag fr]Richard “shox” Pappilon[/flag]
  • [flag fr]Edouard “SmithZz” Dubourdeaux[/flag]
  • [flag fr]Cédric “RpK” Guipouy[/flag]
  • [flag be]Kevin “Ex6TenZ” Droolans[/flag]
  • [flag be]Adil “ScreaM” Benrlitom[/flag]

ScreaM powiadomił na swoim Twitterze, że skład pozostaje bez zmian i niebawem otrzymamy kolejne informacje na temat ich przyszłości.

Gracze aktualnie znajdują się w Mińsku, gdzie podczas Starseries Finals walczą o zdobycie największej części z puli nagród wynoszącej $200,000. Ich rywalami w grupie są: fnatic, Team EnVyUs oraz Team Questionmark.