Respawn.pl

Tło idealne na targi? Recenzja rollupa od Drukarnia Wojewoda

Autor: Marcin Skrętkowicz

Wyruszasz na targi, lub potrzebujesz w różnych miejscach takiego samego tła? Rollup to wciąż lubiana sprzęt, który ma swoje zalety i wady. Sprawdźmy zatem czy rollup to nadal potrzebna rzecz. 

Recenzja rollup od Drukarnia Wojewoda x Respawn.pl

Rollup to wciąż niezbędna rzecz podczas przeróżnych targów, na których chcemy jeszcze bardziej eksponować swoją markę. Przedmiot ten wykorzystywany jest także jako ściana, na przykład do wywiadów organizowanych w różnych miejscach i na których eksponowani są partnerzy danego wydarzenia. Dodatkowo obecnie może stanowić tło w filmach na YT czy też streamach ale również może to być alternatywa dla greenscreena, z którego obecnie wszyscy strimerzy odchodzą.

Budowa 

Rollup przygotowany przy współpracy Respawn.pl z Drukarnia Wojewoda to model WASP, stworzony z cienkiego i lekkiego aluminium, aby idealnie nadawał się do przenoszenia. Stojak reklamowy posiada dwie nóżki, które stabilizują całego rollupa. Całość natomiast przy rozwijaniu i przed ewentualnym wiatrem utrzymuje trzyczęściowy maszt. Górna i dolna część posiada zatrzaskowe ramki, dzięki którym grafiki widoczne na rollupie nie są pozaginane.

RollUp Drukarnia Wojewoda 6

RollUp Drukarnia Wojewoda 7

RollUp Drukarnia Wojewoda 5

RollUp Drukarnia Wojewoda 4

RollUp Drukarnia Wojewoda 2

Materiał, na którym widoczni są partnerzy, to nic innego jak matowa, dwustronna powlekana tkanina wykonana z PCV. Taki rodzaj materiału pozwala nie martwić się rollupa w różnych warunkach atmosferycznych i co ważne, odporny jest na wysoką jak i niską temperaturę. To jednak ten materiał przeznaczony jest tylko i wyłącznie do wydruku jednostronnego.

 

Działanie w praktyce rollupa

Rollup to bardzo prosty w działaniu przedmiot. Wystarczy bowiem za wystającą rączkę pociągnąć, a następnie materiał sam w pewnym momencie się zablokuje. Dzięki dwóm stabilnym nóżkom, lekkiemu aluminium i aż trzech statywom, materiał jest stabilny i niepodatny na jakiekolwiek działania zewnętrzne, jak warunki atmosferyczne.

RollUp Drukarnia Wojewoda 3

Zaletą rollupa jest jego łatwość w użyciu, jednak jest pewien mały haczyk. Wielkość rollup może być różny, lecz w przypadku większych gabarytów, sam stelaż jest dosyć spory, chociaż na szczęście lekki (to dzięki użytemu lekkiemu aluminium). Przewiezienie go z jednego miejsca na drugie będzie wymagać nieco miejsca w samochodzie.

Podsumowanie

Zatem, czy rollup to wciąż przydatny sprzęt? Tak, bowiem jest to dodatkowa przestrzeń reklamowa i zarazem estetyczna. W szczególności kiedy często pracuje w terenie, taki sprzęt może nam lepiej prezentować swoją markę, ale zarazem zachować estetykę. Sam produkt jest prosty w użyciu i odporny na działania zewnętrzne. Jedynym jego problemem jest wielkość, przez którą przewiezienie rollupa może stanowić mały problem.

Sprzęt do recenzji został dostarczony przez firmę Drukarnia Wojewoda. Portal Respawn.pl za tę recenzję przyjął gratyfikację w formie recenzowanego rollupa oraz we współpracy z Drukarnią Wojewoda portal publikował inny materiał sponsorowany. Firma nie miała wglądu w recenzję przed publikacją i nie miała wpływu na opinię wystawioną przez portal Respawn.pl oraz nie miała wpływu na autora niniejszej recenzji. Autor rozumiany jako redaktor portalu Respawn.pl