Respawn.pl

To jeszcze nie czas; Cały trzynasty sezon ESL Pro League zostanie rozegrany w Internecie

Autor: Michał Maćkowski

Niestety na rywalizację LAN’ową będziemy musieli jeszcze poczekać, a na pewno w przypadku ligi ESL Pro League. Faza pucharowa rozgrywek ostatecznie została przeniesiona całkowicie do Internetu.

Pandemia koronawirusa w wielu krajach cały czas szaleje, przez co życie publiczne jeszcze nie jest nam dane. Niestety turnieje lanowych także nie widzimy, bowiem zebranie drużyn w jedno miejsce jest praktycznie nie możliwe, ze względu na obostrzenia i problemy z lotami pomiędzy kontynentami , a nawet krajami.

Trzynasty sezon ESL Pro League miał już dać nam zasmakować emocji lanowych, chociaż jeszcze bez kibiców. Faza pucharowa tej ligi miała zostać rozegrana na Malcie, jednak ESL poinformowało, że nie da rady sprowadzić zespołów do jednego studia.

,,ESL Pro League Season 13 odbędzie w całości online. Ze względu na ograniczenia podróżowania i przepisy dotyczące kwarantanny, które nadal obowiązują w całej Europie, nie możemy realizować naszych zamiarów, aby zorganizować fazę pucharową na Malcie” – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Nie wiadomo także, co stanie się z DreamHack Masters Spring, które także miało zostać rozegrane w odpowiednim studiu. Jednak patrząc na aktualną sytuację, najprawdopodobniej organizatorzy także zdecydują się na przeniesienie rozgrywek całkowicie do Internetu.