Respawn.pl

TO JUŻ PRAKTYCZNIE PEWNE! VALVE ZAREJESTROWAŁO ZNAKI TOWAROWE POD CS2 I COUNTER-STRIKE!

Autor: Michał Maćkowski
Counter-Strike 2

To praktycznie jest już pewne! W nocy społeczność odkryła zarejestrowane przez Valve znaki towarowe, które potwierdzają, że producent pracuje nad nową wersją gry Counter-Strike lub rebrandingiem CS:GO. 

Jeszcze wczoraj późnym wieczorem, społeczność otrzymała niespodziankę od producentów gry. Odkryto bowiem, że Valve zarejestrowało dwa znaki towarowe, które praktycznie potwierdzają, że nadchodzi nowa wersja pod tytułem Counter-Strike 2, lub że CS:GO otrzyma duży rebranding.

Znaki wodne potwierdzają; Nowa wersja Counter-Strike już niedługo!

Valve wprowadziło społeczność w ponowną euforię, po tym jak znaleziono nowe znaki towarowe zgłoszone przez firmę. Wiele na to wskazuje, że producent pracuje po prostu nad nową wersją gry, która najprawdopodobniej oparta będzie na Source 2 i otrzyma wiele usprawnień. Według zgłoszonych znaków towarowych, gra będzie nosić nazwę Counter-Strike 2, czyli w skrócie CS2.

A może rebranding CS:GO?

Nowa wersja Counter-Strike stwarza ogrom pytań, co dalej z CS:GO. Na ten moment niestety nie wiemy za wiele, ale mało prawdopodobne, że Valve zdecyduje się na zmianę nazwy aktualnej wersji i wprowadzenie nowego silnika. Tak duża aktualizacja mogłaby spowodować wywrócenie aktualnie ekosystemu esportowego gry. Na dodatek przed aktualną wersją gry jeszcze w maju najważniejszy turniej, czyli Major. Dlatego bardzo możliwe, że CS:GO małymi krokami będzie wygaszany, a Valve będzie wspierać nową wersję, czyli Counter-Strike 2.

Kolejna aktualizacja gałęzi deweloperskich i zmiana banneru

Wczorajszy dzień postawił wiele pytań nie tylko pod względem zarejestrowanych znaków towarowych. Deweloperzy ponownie w nocy zaktualizowali gałęzie deweloperskie, na których pracują nad nową wersją gry. To jednak większe zainteresowanie wzbudziła zmiana banneru na oficjalnym profilu CS:GO, na którym znalazło się pięć postaci. Na ten moment nie wiemy dokładnie co to oznacza,  jednak teorie są dwie. Pierwsza z nich mówi, że długo wyczekiwaną aktualizację otrzymamy już za pięć dni. Natomiast druga także ciekawa teoria sugeruje, że pięć postaci na bannerze oznacza piątą wersję CS’a (CS 1.6, Condition Zero, Source, CS:GO, CS2).

Counter-Strike

fot. Twitter CS:GO