Respawn.pl

To koniec Orgless. Projekt dapsa się rozpadł

Autor: Aleksander Kurcoń

Kolejna amerykańska drużyna nie przetrwała próby czasu. Mowa o najnowszym Orgless, czyli ekipie stworzonej przez Damiana “daps” Steele’a. 

Łącznie projekt Orgless trwał niedługo, bo zaledwie 3 miesiące. Powstał w styczniu tego roku z inicjatywy Damian “daps” Steele’a. Kanadyjczyk zaprosił do składu samych Amerykanów. Były to takie ksywki jak Minus, Swisher, Bwills, a także Infinite, Lucid, SATURN czy koosta.

Co ciekawe pierwotnie obok dapsa założycielem miał być także William “RUSH” Wierzba. 27-latek dostał jednak zaproszenie do tworzenia projektu nowego składu Evil Geniuses i porzucił pomysł o tworzeniu zespołu bez organizacji. Jak pisze daps, już wtedy miał poważne wątpliwości, czy rozpoczynać projekt Orgless. Ostatecznie zdecydował się na przedsięwzięcie i się przeliczył.

To kolejny projekt w amerykańskim CSie, który upada. Tamtejsza scena trzyma się o wiele gorzej, niż jeszcze kilka lat temu. To efekt “rozwodnienia” talentów, bowiem część graczy rozpoczęła swoją karierę w nowej grze – Valorancie. Najlepiej wie o tym sam daps, który prowadził karierę zarówno w CS:GO jak i Valorancie. Obecnie nie znamy planów byłych już członków Orgless.