Respawn.pl

To koniec przygody Evil Geniuses i MICHA z IEM Summer!

Autor: Michał Maćkowski
Michu

Zakończyły się ćwierćfinały na IEM Summer, gdzie niestety nie doczekaliśmy się szczęśliwego zakończone. Awans do półfinałów zgarnęli reprezentanci Vitality oraz dzisiejsi przeciwnicy Evil Geniuses!

Poznaliśmy już komplet półfinalistów, którzy powalczą o awans do wielkiego finału IEM Summer. W pierwszy ćwierćfinale po dość łatwym spotkaniu Vitality wyeliminowało Virtus.pro. Najpierw Francuzi wygrali na Inferno do dziesięciu, a następnie zamknęli rywalizację na Vertigo, gdzie oddali rywalom wyłącznie pięć punktów.

Vitality vs Virtus.pro – 2:0

  • Inferno – 16:10
  • Vertigo – 16:5

Niestety w drugim ćwierćfinale nie doczekaliśmy się zwycięstwa Evil Geniuses, które już na dwóch mapach okazało się gorsze od aktualnie najlepszej formacji według rankingu HLTV – Gambit. Ekipa Michała “MICHU” Müllera bardzo słabo rozpoczęła cały pojedynek na Duście 2, bowiem rywale wygrali pierwszych sześć rund. Dopiero wtedy formacji Polaka udało się przełamać i zaliczyć udany powrót. Przed zmianą stron EG przegrywało już tylko jednym punktem. Po przejściu do antyterrorystów zespół złożony głównie z zawodników z Ameryki wygrał pistoletówkę i prowadził 10:8. Niestety wtedy fantastycznymi atakami popisywali się reprezentanci Gambit, którzy zmiażdżyli swoich przeciwników i wygrali pierwszą mapę 16:10.

Na drugiej planszy sprawa wyglądała jeszcze gorzej, a Evil Geniuses ponownie źle rozpoczęło mapę i przegrywało 1:7. Rozpędzone Gambit naprawdę ciężko było przełamać, jednak pojedyncze rundy wpadały na konto drużyny Polaka, która przed zmianą stron przegrywała 5:10. Jednak zmiana stron nie poprawiła sytuacji, a runda pistoletowa ponownie wpadła na konto najlepszej ekipy świata. Przy stanie 13:5 dla Gambit, EG próbowało jeszcze wrócić do spotkania, lecz ostatnie się nie udało, co poskutkowało porażką na drugiej mapie rezultatem 16:11.

Gambit vs Evil Geniuses – 2:0

  • Dust2 – 16:10
  • Overpass – 16:11

IEM Summer powróci do nas już jutro z półfinałami. Na start OG zagra z Vitality, a później pogromcy Evil Geniueses zmierzą się z G2.