Respawn.pl

tomiko powiększa polską kolonię w Into the Breach!

Autor: Marcin Kapusta

Polska kolonia w Into the Breach rozszerzyła się za sprawą przybycia Tomasza “tomiko” Urody, który będzie rywalizował u boku Karola “rallena” Rodowicza!

Pod koniec sierpnia bieżącego roku Thomas “Thomas” Utting przeszedł na rezerwę Into the Breach. W jego buty wszedł Aleksiej “qikert” Golubew, który dołączył do organizacji na zasadzie krótkoterminowego wypożyczenia. Wypożyczenie zakończyło się w połowie listopada, przez co pojawił się wakat. Początkowo rolę zmiennika pełnił Alexandre “bodyy” Pianaro, a później Max “maxster” Jansson. Według ostatnich przesłanek, to właśnie wychowanek Ninjas in Pyjamas był głównym faworytem to objęcia fotela piątego zawodnika. Ostatecznie sprawy potoczyły się inaczej, wszak angaż otrzymał Tomasz “tomiko” Uroda, który został wypożyczony z Permitty na nadchodzące zmagania. Tym samym 19-latek będzie rywalizował u boku swojego rodaka, Karola “rallena” Rodowicza.

Kogut zaczyna dziobać na arenie międzynarodowej

Tomiko zasłynął za sprawą występów pod banderą los kogutos. Utożsamiając się z Kogutami, zwyciężył kilkanaście internetowych turniejów, w tym m.in. ROG Masters East EMEA 2022 oraz czwarty sezon European Pro League. Na początku października cały skład został zwerbowany przez szwajcarską organizację Permiita Esports. Mimo zaledwie półtora miesięcznego pobytu, tomiko pod jej banderą zdołał m.in. zwyciężyć berneńskie SwitzerLAN 2023 oraz dotrzeć do półfinałów trzeciego Splitu Polskiej Ligi Esportowej, pozostawiając w pokonanym polu PACT.mix, AVEZ czy AGO. Into the Breach jest dla niego pierwszym międzynarodowym epizodem w karierze, co otwiera mu furtkę do pokazania swoich umiejętności szerszej grupie odbiorców.

Aktualny skład Into the Breach wygląda następująco:

  • Netherlands Joey “CRUC1AL” Steusel
  • Poland Karol “rallen” Rodowicz
  • France Kevin “misutaaa” Rabier
  • Lithuania Aurimas “Bymas” Pipiras
  • Poland Tomasz “tomiko” Uroda (wypożyczony)
  • Portugalia Gustavo “Juve” Alexandre (trener)

Tomiko zadebiutuje w barwach brytyjskiego klubu już za dwa dni, tj. 30 listopada o godzinie 14:30. Wówczas podopieczni Gustava “Juve” Alexandre’a podejmą brazylijskie RED Canids w ramach meczu inauguracyjnego piątej odsłony CCT 2023 Online Finals. Stawka tego wydarzenia jest ogromna, ponieważ triumfator zainkasuje okrągłe 100 tysięcy dolarów. Ponadto dwie najlepsze drużyny zgarną bilety do turnieju CCT Global Finals 2024, na którego liście uczestników widnieją już m.in. Virtus.pro, Eternal Fire, Spirit oraz MIBR.

https://twitter.com/ITBesports/status/1729529896882343947