Respawn.pl

TOP1 Twitcha przechodzi do Kicka. Cena transferu powala!

Autor: Marcin Kapusta

Felix “xQc” Lengyel, najpopularniejszy streamer na Twitchu, przeszedł na konkurencyjną platformę Kick. Cena transferu zwala z nóg!

Już od długiego czasu mogliśmy oglądać batalię pomiędzy topowymi platformami streamingowymi – Twitchem, YouTubem i Facebook Gaming. Wszystkie serwisy starały się przyciągnąć twórców, oferując niebotyczne sumy z kontraktów. Dziś do walki o zasięgi dołączyła platforma Kick, która swój debiut na rynku zaliczyła pod koniec ubiegłego roku. I to z ogromnym impetem.

Kick podpisało bowiem kontrakt z najpopularniejszym streamerem na Twitchu, Felixem “xQc” Lengyel. Kwota całej umowy opiewa na 100 milionów dolarów, czyli w przeliczeniu ponad 408 milionów złotych.

Miesięczna działalność xQc w liczbach

xQc to 27-latek z przeszłością esportową, który na swoim kanale Twitch zgromadził niespełna 12 milionów obserwujących. W przeciągu ostatniego miesiąca średnia oglądalność Kanadyjczyka wyniosła ponad 53 tysiące osób, a materiały obejrzano łącznie 10,8 mln godzin. W czerwcu w szczycie jego transmisje śledziło ponad 278 tysięcy widzów.

Dynamiczny rozwój Kicka

Kick zostało założone na początku grudnia ubiegłego roku, a jednym z jego założycieli jest Trainwreck. “Kick będzie współpracować z wiodącymi reklamodawcami na świecie, aby generować duże przychody. Wierzę, że nasze zachęty przyciągną topowych twórców do Kicka.” – stwierdził wówczas.

Mimo, że platforma działa na rynku dopiero od siedmiu miesięcy, to już zdołała zachęcić wielu twórców. Do tej grupy należą m.in. profesjonalny szachista Hikaru “The Grandmaster” Nakamura, najpopularniejszy kolumbijski streamer Luis “WestCOL” Villa czy Adin Ross, który w lutym bieżącego roku również został bohaterem głośnego transferu z Twitcha na Kick. Jeżeli chodzi o polskie akcenty, to z pewnością najpopularniejszym jest Sergiusz “TheNitroZyniak” Górski.