Respawn.pl

Trailer GTA 6 już dostępny! Przedwczesna publikacja Rockstar po wycieku na X

Autor: Filip Woszczek
gta 6 rockstar

Wyczekiwany trailer gry Grand Theft Auto VI pojawił się dziś chwilę po północy, na oficjalnym kanale Rockstar Games w serwisie YouTube. Wstępnie jego premiera miała odbyć się dnia następnego, lecz jeden z leaker’ów pokrzyżował plany deweloperom, wrzucając film wcześniej.

W ubiegłym miesiącu można było się dowiedzieć o pierwszych informacjach na temat szóstej już części z serii gier Grand Theft Auto. Wstępnie trailer nadchodzącej produkcji od Rockstar miał mieć swoją premierę 6 grudnia o godzinie 15:00, aczkolwiek wszystko zostało przyspieszone z uwagi na pojawiające się wycieki m. in. na platformie X  kilkanaście godzin wstecz.

To co można dostrzec na samym trailerze to oczywiście obłędna, rewolucyjna grafika, co jest zdecydowanym krokiem naprzód względem poprzedniej części, od premiery której minęło już 10 lat.

Drugą, rzucającą się w oczy rzeczą jest klimat rodem z GTA: Vice City, który zapadł w pamięci wielu fanom produkcji od Rockstar Games. Według tego co widzimy na filmie, do naszej dyspozycji będą dwie grywalne postacie tj. mężczyzna oraz kobieta, które w założeniu tworzą jeden zespół podczas przygód w świecie gry.

GTA 6 nie pojawi się zbyt prędko

Pod koniec trailera można dowiedzieć się o premierze produkcji planowanej na 2025 rok, co wydaje się dość odległym czasem. Wszystko jednak wskazuje na to, że GTA 6 ma szansę pobić wszelkie rekordy, czego dowodem jest już sam film na YouTube, gromadzący ponad 3 miliony łapek w górę w godzinę od publikacji. Według informacji ogłoszonych przez Take-Two Interactive, najnowsza część GTA pojawi się na PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S, natomiast nie wspomniano nic o premierze na PC.