Respawn.pl

Train już niedługo zawita do Counter-Strike 2?

Autor: Michał Maćkowski
Mapy Counter-Strike 2. Train

W Counter-Strike 2 doczekamy się kolejnego odnowienia kultowej mapy? Według najnowszych informacji zawartych w ostatniej aktualizacja, do gry za niedługo zawita Train!

Train już niedługo w Counter-Strike 2?

Bardzo możliwe, że Valve  planuje dodanie do CS’a 2 kolejnej kultowej mapy, która zostałaby nieco odnowiona. Mowa teraz mapie Train, która znana jest z CS’a 1.6 czy CS:GO, w którym to została usunięta z aktywnej puli map trybu turniejowego.

Najnowsza aktualizacja do Counter-Strike 2 nie przyniosła tylko licznych poprawek i nowego żetonu. Osoby, które zaglądają do kodu gry i zmian, jakie Valve wprowadza, zauważyły interesujące zapisy, które sugerują powrót mapy Train. Wygląda na to, że deweloperzy planują w niedalekiej przyszłości dodać zaktualizowaną wersję wizualną mapy, która lubiana była przez społeczność w poprzednich wersjach gry.

Historia mapy Train

Mapa Train pierwszy raz ujrzała światło dzienne 23 grudnia 1999 roku i zadebiutowała w CS Beta 5.0. Plansza już nie dług będzie obchodzić swoje dwudzieste-czwarte urodziny i nie wykluczone, że może z tego powodu Valve planuje dodanie mapy do nowego wersji Counter-Strike. Warto przypomnieć, że w maju 2021 roku, mapa została usunięta z puli map trybu turniejowego na rzecz Ancient, który znajduje się w niej do dnia dzisiejszego.