Respawn.pl

Transmisja z PGL Major na kanale Izaka oraz w Polsat Games

Autor: Krzysztof Sarna

Najważniejsze święto Counter-Strike’a: Global Offensive w tym roku zbliża się do nas wielkimi krokami. Czasu nie zostało już naprawę wiele, ponieważ pierwsze mecze rozegrają się za równe dwa tygodnie, a więc 26 października. I to właśnie na czternaście dni przed startem okazało się, że polska transmisja z imprezy wspieranej przez Valve będzie miała miejsce na kanale Izaka, a także w telewizji Polsat Games.

Dwa lata. Dokładnie tyle wyniósł okres przerwy od ostatniego Majora. Fakt ten sprawia, że publiczność czuje wielki głód tejże imprezy i nie może się już doczekać wydarzenia, które odbędzie się w stolicy Szwecji.  Wraz z upływem czasu zaczyna spływać coraz więcej informacji i szczegółów na temat CS-owych mistrzostw świata. Przy współpracy Fantasyexpo z FRENZY polska transmisja z PGL Major będzie miała miejsce na kanale Twitch Piotra “Izaka” Skowyrskiego oraz na kanałach Polsat Games. Jak czytamy w komunikacie prasowym – najciekawsze spotkania będą dostępne na kanale TV Polsat Games. To wcześniej wspomniane Fantasyexpo jest odpowiedzialne za polską transmisję z tego wydarzenia. Sama relacja będzie nadawana ze studia Polsat Games w Warszawie.

– PGL Major Stockholm 2021 to wydarzenie, które obrosło legendą jeszcze przed startem. Złożyło się na to kilka czynników – jest to pierwszy Major od dwóch lat, który nie tylko przywróci publikę na trybuny, ale również oferuje historycznie dużą pulę nagród – dwa miliony dolarów. W turnieju mamy także polskie akcenty, których poczynania będzie chciało śledzić wielu fanów, a to wymaga nietuzinkowego podejścia. Dlatego cieszę się na współpracę z FRENZY, bo wiem że nasze zespoły odpowiedzialne za transmisję dołożą wszelkich starań aby spełnić oczekiwania społeczności. Ponadto mogę dodać mały spoiler – dzięki naszemu doświadczeniu osoby Głuche także będą mogły się cieszyć pełnią widowiska w trakcie dwóch ostatnich dni finałowych! – mówił Bartosz Wilczek, Head of Esports Fantasyexpo.

Lista uczestników prezentuje się następująco:
druzyny2

fot. Materiały prasowe

Powrót najlepszych drużyn świata na Majora po dwóch latach przerwy to bezsprzecznie symboliczna chwila. Cieszymy się więc, że jako Frenzy możemy współtworzyć tę historię i dzięki współpracy z agencją Fantasyexpo wyprodukować polską transmisję – mówi Marcin Kilar, Dyrektor Zarządzający Frenzy. – Rozgrywki o tak wielkim prestiżu zasługują na najwyższe standardy realizacji. Dołożymy więc wszelkich starań, aby sprostać oczekiwaniom esportowych kibiców. Widzom już dziś możemy zagwarantować, że Majora śledzić będą mogli nie tylko na kanale najpopularniejszego komentatora w
kraju – Izaka, ale także w telewizji Polsat Games – kontynuował.

Przypomnijmy, że nadchodzący Major rozpocznie się 26 października i potrwa do 7 listopada. Zawody będą podzielone na trzy etapy, które prezentują się następująco:

Faza Nowych Pretendentów (26.10-29.10)
  • 5 rund w systemie szwajcarskim
  • Mecze eliminacyjne i mecze o awans w formacie BO3
  • Pozostałe mecze w formacie BO1
Faza Nowych Legend (30.11-2.11)
  • 5 rund w systemie szwajcarskim
  • Mecze eliminacyjne i mecze o awans w formacie BO3
  • Pozostałe mecze w formacie BO1
Faza pucharowa (4.11-7.11)
  • Drabinka pojedynczej eliminacji
  • Wszystkie mecze w formacie BO3

PGL Major rozegra się w dniach 26 października – 7 listopada. O tytuł najlepszej ekipy świata powalczą łącznie 24 zespoły. Nadchodzący turniej będzie przełomowy, ponieważ po raz pierwszy w historii całkowita pula nagród wyniesie 2 miliony dolarów. Dotychczas był to jedynie milion dolarów. Na placu boju pojawią się trzy polskie akcenty. Paweł “dycha” Dycha & Olek “hades” Miśkiewicz. Ten duet będzie reprezentował barwy ENCE. W Szwecji zjawi się także Michał “MICHU” Müller, które gra pod banderą Evil Geniuses.