Respawn.pl

TRITON Racing – Dwóch Polaków w Porsche Esports Supercup

Autor: Marcin Skrętkowicz
Porsche

Kamil Franczak i Dawid Nowakowski z polskiego zespołu TRITON Racing wystąpią w zawodach esportowych organizowanych przez Porsche. W najbliższą sobotę na wirtualnym torze w amerykańskiej Alabamie rozpoczną sezon składający się z dziesięciu wyścigów. Główną stawką całych mistrzostw są nagrody z łącznej puli o wartości przekraczającej 100’000$.

Do Porsche Esports Supercup próbowało dostać się łącznie ponad 2000 osób, które przystąpiły do dziewięciotygodniowych eliminacji. W każdym tygodniu wykorzystano inny tor, który miał sprawdzić umiejętności simracerów za kierownicą Porsche 911 GT3 Cup. W procesie kwalifikacji wyłoniono dwudziestu kierowców, a wśród nich znalazło się dwóch Polaków – Dawid Nowakowski i Kamil Franczak.

Przed zbliżającymi się mistrzostwami optymizmem napawa nie tylko fakt pokonania sporej ilości konkurentów. Dobra forma pokazana w każdym z wyścigów kwalifikacyjnych również daje nadzieję, że Polacy nie zostaną jedynie statystami, lecz odegrają znaczące role w nadchodzącej rywalizacji.

„Samo zakwalifikowanie się do Mistrzostw Świata to ogromne wyróżnienie i jednocześnie nagroda sama w sobie. Starty w najbardziej prestiżowej lidze simracingowej w historii to definitywnie moje największe osiągnięcie w karierze. Dodatkowym powodem do dumy jest fakt, że w kwalifikacjach, gdzie startowało ponad 2000 kierowców, swoją rywalizację zakończyłem na 7. miejscu w klasyfikacji generalnej na koniec sezonu. Aktualnie przygotowujemy się po 5-6 godzin dziennie, trzymając się ściśle ustalonego planu. Z niecierpliwością czekam na pierwszy wyścig sezonu na torze Barber. To będzie dla mnie pierwszy start na tym obiekcie. Zrobię co w mojej mocy, żeby godnie reprezentować TRITON Racing oraz biało-czerwoną flagę, będąc jednym z dwóch polskich kierowców w pucharze. ” – powiedział Dawid Nowakowski przed startem sezonu.

40-stu kierowców w walce o trofeum
Dwudziestka kwalifikantów dołączy do dwudziestu kierowców, którzy mieli zapewniony udział za sukcesy w seriach mistrzowskich iRacing w latach ubiegłych. Za zwycięstwo w całej serii przewidziano 25’000$. Dodatkową atrakcją dla uczestników są nagrody pieniężne za każdą rundę, co gwarantuje emocjonujące ściganie od początku do samego końca.

Rozpoczęcie sezonu już dziś
Inaugurację Porsche Esports Supercup zaplanowano na sobotę 13 kwietnia. Zawody rozpoczną się o godz. 15:45. Zmagania polskich reprezentantów w barwach TRITON Racing będzie można śledzić na żywo dzięki transmisjom na kanałach Twitch oraz YouTube.