Respawn.pl

Trudne czasy dla PACT-u. Sobol przechodzi na własne życzenie na rezerwę

Autor: Krzysztof Sarna
PACT

Bieżący okres z pewnością nie jest łatwy dla MAD DOG’S PACT. Organizacja w minionym czasie przechodziła przez wymianę zawodnika. Teraz będzie mogło się kilku przewinąć, a to dlatego, że na ławkę rezerwowych przeniósł się Kamil “Sobol” Sobolewski.

Aktualny czas nie tylko jest trudny ze względu na zmiany. Owszem, jeszcze w połowie kwietnia z drużyną pożegnał się Arek “Vegi” Nawojski, a na początku maja zakontraktowany został Bartosz “bnox” Niebisz. W dodatku w zeszłą niedzielę PACT przegrał w finale Polskiej Ligi Esportowej, gdzie lepsi okazali się byli zawodnicy Illuminar. I oczywiście, wicemistrzostwo PLE jest dobrym wyczynem, ale sama organizacja, jak i zawodnicy liczyli na wygranie tych rozgrywek trzeci raz z rzędu. Do tego wszystkiego doszedł fakt, że na własne życzenie na rezerwę przeszedł Sobol. 

23-latek do PACT-u dołączył pod koniec stycznia 2019 roku. To właśnie z tą drużyną osiągnął najwięcej w swojej dotychczasowej kariery. Trzeba przyznać, że tych sukcesów jest naprawdę sporo. Mówimy tu o wygraniu Lantreka 2019, dwa razy Polskiej Ligi Esportowej czy też Esport Tour Pro Winter 2020. Decyzja o przejściu na ławkę rezerwowych została podjęta, jak już wcześniej wspomnieliśmy przez samego zawodnika, a nie organizację.

W dniu dzisiejszym oficjalnie siadam na ławkę, jest to w pełni moja decyzja. Spowodowana jest tym, że moje poczucie komfortu psychicznego od pewnego czasu podupada z dnia na dzień. Potrzebny mi jest odpoczynek od gry drużynowej, póki co na czas nieokreślony, gdyż nie wiem ile czasu zajmie mi regeneracja i powrót do formy. Z tego miejsca chciałbym podziękować chłopakom i organizacji za możliwość rozwoju i super atmosferę. Życzę im powodzenia i sukcesów w przyszłości z nowym już zawodnikiem, którego wybiorą prawdopodobnie w najbliższych dniach. Z tego miejsca chciałbym również przeprosić bnoxa za to, że po niecałym miesiącu wspólnej gry odwalam taką akcję. Gościu jest aimową bestią i będzie mega koxem, gdy tylko się ogra – zakomunikował Sobol za pomocą swojego proflu na Facebooku. 

Oczywiście na ten moment nie wiadomo, kto na stałe zastąpi Sobola w PACT-cie. Organizacja na obecną chwilę planuje grać ze zmiennikami, jednak jak poinformował sam Sobolewski – ogłoszenie nowej twarzy jest zapewne kwestią kilku dni.

W tej sytuacji skład MAD DOG’S PACT prezentuje się następująco:

  • Jacek “MINISE” Jeziak
  • Dawid “lunAtic” Cieślak
  • Kacper “darko” Ściera
  • Bartosz “bnox” Niebisz
  • Vincent “vinS” Jozefiak – trener 
  • Kamil “Sobol” Sobolewski – ławka rezerwowych