Respawn.pl

Trzeci dzień grupy C ESL Pro League! Kto z kim zagra?

Autor: Krzysztof Sarna

Trzeba śmiało przyznać, że rywalizacja grupy C na ESL Pro League odbiega od tej, której doświadczyliśmy w zbiorze A czy B. Mówiąc dosadnie: jest tu specyficznie. Znajdujemy się już w połowie zmagań trzeciej grupy. Tak więc przyjrzyjmy się, jakie drużyny staną dziś naprzeciwko siebie.

Chyba nikomu nie trzeba już przypominać, że pierwszy mecz w grupie na ESL Pro League rozpocznie się o godzinie 12:30. Wyjątek stanowią jedynie ostatnie dni rywalizacji, bowiem wtedy wszystkie starcia rozgrywane są jednocześnie o godzinie 19:30. Do tego tematu wrócimy jednak w nadchodzącą niedzielę. 

Trzydzieści minut po południu na serwer wejdą BIG i Players. Obie drużyny aktualnie sąsiadują ze sobą w tabeli, wszak wygrały i przegrały po jednym spotkaniu. Niemiecka ekipa na samym starcie przegrała z Teamem Liquid, ale wczoraj pewnie pokonałą Party Astronauts. Z kolei “Gracze” również byli lepsi od Party Astronauts, ale wczoraj niespodziewanie przegrali z Movistar Riders 1:2. Co ciekawe – BIG oraz “Gambit Esports” miały okazję mierzyć się już w 2022 roku. Zawody miały miejsce podczas finałów Funspark ULTI 2021. Po dwóch arenach lepsi okazali się zawodnicy z regionu CIS. 

CZYTAJ TAKŻE: To był dobry, emocjonujący mecz, ale EMERITOS BANDITOS odpada z play-offów

Na godzinę 16:00 zaplanowana została prawdziwa gratka, wszak do starcia dojdzie pomiędzy dwoma niepokonanymi aktualnie drużynami: Teamem Liquid oraz GODSENT. Oczywistą oczywistością jest to, że po tym meczu pozostanie już tylko jedna ekipa z kompletem zwycięstw, która najprawdopodobniej będzie chciała zdobyć komplet triumfów. Sztuka ta nie udała się jeszcze nikomu, zarówno w grupie A, jak i B. Jeśli chodzi o zespół z Ameryki, to ten sprawia wrażenie, że w końcu porusza się odpowiednimi torami, a skład się zgrał. Keith “NAF” Markovic i jego koledzy wygrali do tej pory z BIG i GODSENT, a Hiszpanie z GODSENT i wczoraj bardzo zaskakująco z Players. 

Na piątkowe wyluzowanie przyjdzie Wam z pomocą starcie pomiędzy Party Astronauts a GODSENT. Tylko te formacje po dwóch dniach gry w grupie C nie wygrały jeszcze ani jednego spotkania. Tak więc bezsprzecznie jest ono bardzo istotne dla jednej, jak i drugiej strony. “Astronauci” są stawiani w roli outsidera zbioru C, aczkolwiek na potwierdzenie przyjdzie nam jeszcze poczekać. Amerykańsko-kanadyjski kolektyw dwukrotnie przegrał 0:2: z Players i BIG. Z kolei Brazylijczycy, którzy jednocześnie są faworytem dzisiejszych zawodów ulegli 1:2 Movistar Riders oraz 0:2 Teamowi Liquid.

Harmonogram piątkowych spotkań grupy C piętnastego sezonu ESL Pro League prezentuje się następująco:

12:30 | BIG vs. Players – BO3

16:00 | Team Liquid vs. Movistar Riders – BO3

19:30 | Party Astronauts vs. GODSENT – BO3

Transmisję wraz z polskim komentarzem możecie oglądać na oficjalnym kanale Twitch ESL Polska. Przejdziecie na niego klikając ten odnośnik.

Więcej informacji na temat piętnastego sezonu ESL Pro League znajdziecie w dedykowanej relacji tekstowej.