Respawn.pl

Trzy polskie drużyny nadal walczą w drugich otwartych eliminacjach do IEM Dallas

Autor: Michał Maćkowski

Wczoraj rozpoczęły się drugie otwarte kwalifikacje do IEM Dallas, które na ten moment idą całkiem nieźle polski zespołom. W grze pozostały bowiem trzy formacje znad Wisły.

IEM Dallas to kolejny duży turniej, gdzie polskie drużyny próbują awansować, startując z otwartych kwalifikacji. Pierwsze eliminacje nie poszły po myśli naszych rodaków, a awans zgarnęli między innymi gracze Astralis. Teraz sytuacja w drugich kwalifikacjach wygląda znacznie lepiej.

Drugi dzień kwalifikacji do IEM Dallas przed nami

Pierwszy dzień zakończył się pozostaniem w rozgrywkach dla trzech polskich ekip. Mowa o 9INE, Honoris oraz Gentlefolk (Vegi, mwlky, Oskarish, Kreaz (Szwecja), xicoz (Macedonia Północna). Wszystkie te zespoły zameldowały się w rundzie 1/16 i od awansu do zamkniętych kwalifikacji dzielą ich trzy wygrane pojedynki.

Z drugich zamkniętych eliminacji do IEM Dallas awansują dwie formacje. Przed każdą polską drużyną niełatwe wyzwanie. 9INE na start dzisiejszych zmagań stoczy bój z bułgarskim 500. Honoris będzie musiało zmierzyć się z Monte, w którym gra Szymon “kRaSnaL” Mrozek i które posiada serię ponad dziesięciu wygranych z rzędu. Natomiast zespół Oskara “Oskarisha” Stenborowskiego czeka rywalizacja z ukraińskim Iron Branch.

Porażka kończy udział w kwalifikacjach

Otwarte kwalifikacje charakteryzują się jednym – nie ma tutaj miejsca na błędy. Każda porażka eliminuje bowiem zespół z dalszej rywalizacji. W przypadku zwycięstwa 9INE, w ćwierćfinale ekipa Wiktora “mynio” Kruka czeka stracie z wygranym meczu GODSENT a Biskvitki Zakuska. Honoris w przypadku awansu zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku pomiędzy Taipan a SHAPITO, zaś Gentlefolk może stoczyć walkę z Ninjas in Pyjamas lub HEET.

Harmonogram spotkań na dziś