Respawn.pl

Trzy polskie drużyny przetrwały pierwszy dzień kwalifikacji do IEM Dallas 2022

Autor: Aleksander Kurcoń

Trwają europejskie otwarte kwalifikacje do IEM Dallas 2022. Po pierwszym dniu w grze nadal są trzy polskie drużyny: Wisła All in! Games Kraków, Illuminar Gaming i PGE Turów Zgorzelec.

Słowo o kwalifikacjach – organizatorzy przewidzieli dwie tury otwartych kwalifikacji, z których łącznie cztery drużyny awansują do zamkniętych kwalifikacji. W zamkniętym etapie znajduje się już cztery drużyny: Outsiders, Movistar Riders, Entropiq i Fnatic. Łącznie osiem ekip będzie rywalizowało o dwa miejsca na IEM Dallas 2022. Tak wygląda droga na ten turniej.

Wróćmy do występów polskich drużyn na otwartych kwalifikacjach.

Wisła All in! Games Kraków

Jedną z drużyn, która przetrwała pierwszy dzień kwalifikacji jest Wisła Kraków. Biała Gwiazda pokonała raczej mało znane teamy, takie jak PSG2 Europe, JoJo i Orde Samurai. Warto zaznaczyć, że w jednej z rund Wisełka zmierzyła się z HONORIS. Spotkanie zakończyło się wygraną 16:10. Teraz na Polaków czeka SKADE, czyli pierwszy poważny przeciwnik. To pierwsza z trzech możliwych do rozegrania rund. Jeśli Wisła chce awansować, musi dziś pokonać trzech rywali.

Illuminar Gaming

Drugim szczęśliwcem, który przetrwał pierwszy dzień jest Illuminar. Oczko również nie miało trudnej drogi – mierzyło się z takimi ekipami jak MyTanTBI, dogs, CPE gaming i forZe LUKOIL. Niemniej jednak należą się pochwały drużynie. Dziś Polacy zmierzą się z INDE IRAE – rosyjskim zespołem z m.in. DavCostem w składzie. Ponownie przeciwnik jest w zasięgu.

PGE Turów

Ostatnia drużyna, która przeszła pierwszy dzień kwalifikacji to PGE Turów. Zespół ze Zgorzelca pokonał na swojej drodze BoldenijarkosAEG, OneTap Gaming i Entropy. W ostatniej rundzie zaś doszło do polsko-polskiego pojedynku na linii PGE Turów – x-kom AGO. Ostatecznie Tury wygrały 19:17 z Jastrzębiami i dziś zmierzą się z Finest.

Inne polskie drużyny:

Na jakim etapie odpadali inni Polacy? Ungentium zakończyło rywalizację na trzeciej rundzie, po porażce z CPE gaming. GameAgents dotarło dalej – do 5. rundy – gdzie uległo Sprout. Po drodze Polacy pokonali jednak m.in. Tricked. MAD DOG’S PACT z kolei odpadło w 4. rundzie po porażce z Copenhagen Flames. Dużym rozczarowaniem skończyła się przygoda Izako Boars, które uległo BIGCLAN aż 1:16.

Dzisiaj o godzinie 18:00 rozpocznie się drugi dzień kwalifikacji. Trzymamy kciuki za polską trójkę!