Respawn.pl

TSM rozpocznie powrót na scenę od zakontraktowania byłego trenera Vitality i G2?!

Autor: Maks Bartosik

Wygląda na to, że TSM na dobre wróci na scenę CS:GO! Według jednego z leaków, poznaliśmy właśnie pierwsze nazwisko w nowym rosterze amerykańskiej organizacji!

Pierwsze informacje o potencjalnym powrocie TSM na scenę Counter-Strike’a pojawiły się w październiku ubiegłego roku, gdy organizacja zapowiedziała swój powrót do CS:GO. Początkowo powrót był planowany na pierwsze miesiące 2023 roku, jednak później okazało się, że trochę jeszcze będziemy musieli poczekać.

Dosyć niespodziewanie Harumi, jeden z najpewniejszych insiderów poinformował dziś, że TSM poczyniło pierwsze kroki w stronę powrotu na scenę i znalazło już trenera swojego składu. Ma nim zostać Rémy “XTQZZZ” Quoniam, francuski trener, który głównie kojarzony jest z Teamem Vitality. XTQZZZ trenował “Szerszenie” przez trzy lata, od grudnia 2018 do grudnia 2021 roku. Ostatnio współpracował z G2 Esports, jednak ta współpraca nie trwała już tak długo i zakończyła się w październiku 2022. Od tamtego czasu Francuz pozostaje wolnym agentem i wszystko wskazuje na to, że wkrótce doczeka się nowego angażu.

Kto może dołączyć do nowego składu TSM?

Patrząc na ostatnie ruchy kadrowe na scenie Counter-Strike’a i trwającą obecnie shufflę, TSM będzie miało ułatwione zadanie przy budowie nowego składu. Niezależnie od tego, czy organizacja będzie chciała zbudować skład złożony z amerykańskich graczy, czy też pójdzie w model międzynarodowy, opcji jest naprawdę wiele. Tylko w ostatnim tygodniu wolnymi agentami została piątka graczy Evil Geniuses, a do tego z swoimi drużynami pożegnali/pożegnają się tacy zawodnicy jak nicoodoz, W0nderful, Degster czy Zorte.