Respawn.pl

TSM wdraża zmiany po nieudanej kampanii! Zyphon na pokładzie

Autor: Marcin Kapusta

Po blamażu w kwalifikacjach do inauguracyjnego Majora, TSM postanowiło wdrożyć kolejne zmiany kadrowe. Trykot amerykańskiego klubu przywdział dotychczasowy zawodnik Sprout!

W 2023 roku amerykańska organizacja zapowiadała huczny powrót na scenę Counter-Strike’a. Miały być fajerwerki, ale ostatecznie okazał się niewypał bez solidnego, konsekwentnego pokrycia w osiąganych wynikach. Częścią składu stały się przecież głośne nazwiska na scenie, takie jak Valdemar “valde” Bjorn Vangsa czy Audric “JaCkz” Jug, które miały przodować. Rzeczywistość szybko jednak zweryfikowała ambitne plany włodarzy i samych graczy. Dziś kolejne przetasowania kadrowe stały się faktem. Są one pokłosiem klęski międzynarodowego kolektywu w kwalifikacjach do IEM Chengdu oraz turnieju RMR przed inauguracyjnym Majorem w Counter-Strike’u 2. Posadę stracił Timofej “interz” Jakuszin, a w jego buty wszedł Rasmus “Zyphon” Nordfoss, dotychczas związany ze Sprout.

Pozyskaliśmy Zyphona ze Sprout. Jego styl i wizja gry doskonale pasują do naszego składu i jesteśmy niesamowicie podekscytowani możliwością oglądania go w akcji” – zakomunikowali przedstawiciele TSM za pośrednictwem platformy X.

Zyphon zamienia Sprout na TSM

Zyphon największe triumfy święcił w 2022 roku pod banderą Copenhagen Flames. Duńska drużyna, której był kluczowym elementem, sensacyjnie dotarła do ćwierćfinałów Majora PGL Antwerp, pozostawiając w pokonanym polu m.in. ENCE czy Imperial Esports. Ostatecznie sukces w belgijskiej Antwerpii okazał się gwoździem do trumny, ponieważ zainteresowane marki rozpoczęły rozmontowywanie Copenhagen Flames. Jabbi trafił do Heroic, HooXi przejął dowodzenie nad G2 Esports, a roeJ i nicoodoz związali się z Fnatic. Pozostał sam Zyphon, który mimo swojego talentu nie znalazł zatrudnienia w topowym klubie.

Od sierpnia 2022 roku reprezentował Sprout. Utożsamiając się z berlińską organizacją, zagrał m.in. na Majorze IEM Rio, dotarł do półfinałów Elisa Masters Espoo, wywalczył wicemistrzostwo ESL Mistrzostw Niemiec, a także zwyciężył 10. sezon European Pro League. Teraz będzie konsekwentnie dążył do powrotu na sam szczyt, ale już pod banderą TSM-u.

Jestem bardzo podekscytowany nowym początkiem, w którym będę mógł jeszcze bardziej ewoluować i odblokować swój pełny potencjał w legendarnej organizacji, jaką jest TSM” – stwierdził Zyphon w samych superlatywach.

Kto zajmie ostatni fotel?

Do obsadzenia pozostał jeszcze jeden wakat pozostawiony przez Audrica “JaCkza” Juga. Według informacji portalu HLTV, jednym z kandydatów jest Simon “KWERTZZ” Horak. Co ciekawe, 22-letni Czech miał już okazję wspomóc TSM podczas drugich otwartych eliminacji do Intel Extreme Masters Chengdu.

Obecny skład TSM wygląda następująco:

  • Denmark Valdemar “valde” Bjorn Vangsa
  • Romania Madalin “MoDo” Mirea
  • Denmark Rasmus “Zyphon” Nordfoss
  • Sweden Joel “joel” Holmlund
  • Czech Republic Simon “KWERTZZ” Horak (zmiennik)
  • Denmark Allan “Rejin” Petersen (trener)

Zyphon zadebiutuje w nowych barwach już za dwa dni (tj. 3 lutego) w ramach trzynastej odsłony European Pro League. W ćwierćfinale górnej drabinki podopieczni Allana “Reijina” Petersena podejmą Niemców z ALTERNATE aTTaX. Z kolei za tydzień zameldują się na linii startu 47. sezonu ESL Challenger League Europe.