Respawn.pl

TSM ze współpracą tytularną o wartości 210 milionów dolarów. Jedna z największych umów partnerskich w historii esportu!

Autor: Marcin Kapusta

Globalna organizacja esportowa TSM zawarła dziesięcioletnią współpracę z FTX Trading Limited i West Realm Shires Services. Wartość całej umowy wyniosła astronomiczne 210 milionów dolarów!

Team SoloMid to organizacja esportowa, założona w 2009 roku na terenie Stanów Zjednoczonych. Dywizje posiada m.in. w Apex Legends, VALORANCIE, PUGB, jednak największym uznaniem cieszy się zespół w League of Legends. Nie ma się temu co dziwić, wszak siedmiokrotnie zwyciężył krajowe mistrzostwa. Z kolei FTX Trading Limited i West Realm Shires Services to właściciele giełd kryptowalutowych FTX i FTX.US.

Obie strony podpisały dziesięcioletnią współpracę tytularną o wartości 210 milionów dolarów. Dzięki temu strategicznemu partnerstwu, TSM FTX rozpocznie realizację nowych, wiodących w branży inicjatyw i zamierza zainwestować pozyskane pieniądze w esport, ale nie tylko. Organizacja ma w planach rozszerzyć swoje wpływy poprzez otwarcie nowych biur w Azji i Ameryce Południowej.

Kiedy poznałem Sama Bankmana-Frieda (założyciela FTX), od razu wiedziałem, że musimy współpracować. TSM FTX nie tylko idealnie pasuje jako marka, ale Bankman-Fried jest innowacyjnym CEO, który pod każdym względem wyprzeda swoje czasy. Wbrew wszelkim przeciwnościom, jako młody i ambitny przedsiębiorca, był w stanie odnieść rynkowy sukces poprzez podejmowanie mądrych decyzji. Ta umowa jest niezwykle ważna dla przyszłości naszej organizacji, ale dla mnie osobiście równie ważne było nawiązanie współpracy z tak wizjonerskim liderem. Tak jak wspólna pasja do gier łączy ludzi na całym świecie, ponad podziałami wiekowymi, kontynentami i barierami językowymi, tak Sam zbudował firmę, która łączy świat wokół wspólnej wartości, jaką jest waluta” – przyznał założyciel i prezes TSM-u, Andy Dinh.

Jesteśmy naprawdę podekscytowani współpracą z tą organizacją. Praca z zarządem, graczami wywarła na nas ogromne wrażenie: mają zapał, kreatywność, dobrą komunikację i hojność. Takie cechy można znaleźć w niewielu miejscach” – tak partnerstwo skomentował CEO FTX, Sam Bankman-Fried.